Dźgał widłami małego pieska, koleżanka nagrywała. Wstrząsające wideo trafiło do sieci [MATERIAŁ 18+]

i

Autor: Instagram/Podlaska Policja Nastolatkowie na Podlasiu nagrali, jak znęcają się nad psem

Dźgał widłami małego pieska, koleżanka nagrywała. Wstrząsające wideo trafiło do sieci [MATERIAŁ 18+]

2023-03-03 16:52

Nagranie wideo pojawiło się w internecie w środę (2.03) wieczorem. Widać na nim, jak dwoje nastolatków znęca się nad małym psem. Zwierzę najpierw było uderzane widłami, później kopane. W czwartek policja zatrzymała 17-latka z gm. Grajewo i jego 15-letnią koleżankę. W piątek nastolatek usłyszał zarzuty.

Szczuczyn. Wstrząsające wideo z maltretowania psa

Do zdarzenia doszło w gminie Szczuczyn w województwie podlaskim. Wstrząsające nagrania zostały opublikowane na Facebooku. To na nich widać, jak dwoje młodych ludzi znęca się nad małym psem. Chłopak dźga zwierzę widłami, dziewczyna wszystko nagrywa i dopinguje kolegę. W materiale dominuje olbrzymia brutalności i wulgarność.

Bestialskie zachowanie w Szczuczynie. 17-latek trafił do aresztu

Nagrania szybko trafiły do funkcjonariuszy policji, którzy szybko zlokalizowali młodego mężczyznę. - Policjanci zauważyli w internecie film, na którym bestialsko młody mężczyzna potraktował psa. Z wpisów internautów wynikało, kto może być sprawcą tego zdarzenia. Policjanci potwierdzili tożsamość sprawcy. Zatrzymano 17-latka z powiatu grajewskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Podejrzany nie usłyszał jeszcze zarzutów. Zatrzymana została też nastolatka, która nagrywała całą akcję. To 15-latka z terenu powiatu grajewskiego. Z uwagi na wiek, zajmie się nią sąd rodzinny.

Maltretowany pies przeżył. Fundacja Dioz zabrała z posesji kolejne zwierzę

Nieprawdziwe były jednak informacje o tym, że zwierzę od razu trafiło do weterynarza. Według doniesień pracowników Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt ani Inspekcja Weterynaryjna na Podlasiu, ani pozostałe służby nie odebrały maltretowanej suczki.

DIOZ w czwartek ok. godz. 15:30 udał się na posesję, na której maltretowano psa i nie tylko go odebrał, ale również przygarnął kolejną suczkę, która będąc w ciąży przebywała na terenie posiadłości. Utworzono również specjalną zbiórkę, dzięki której udzielona zostanie pomoc obydwu zwierzętom.

17-latek z zarzutem znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem

Jak poinformowała policja, aresztowany 17-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu. 

15-latką natomiast zajmie się sąd rodzinny.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach