Pożar w Choroszczy. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

i

Autor: Fot: KW PSP w Białymstoku

Pożar w Choroszczy. Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar tragedii

2023-03-02 13:05

W pożarze domu w Choroszczy niedaleko Białegostoku zginęły cztery osoby: mężczyzna i trójka jego dzieci. Aktualna wersja śledczych jest taka, że to prawdopodobnie ojciec podpalił budynek. Są wstępne wyniki sekcji zwłok czterech ofiar.

Wyniki sekcji nie dały jednak jednoznacznych odpowiedzi co do przyczyny śmierci czterech ofiar pożaru w Choroszczy. Do ich ustalenia potrzebne będą specjalistyczne badania.

- Na podstawie samej sekcji biegli nie byli wstanie się wypowiedzieć, wskazali, że będą potrzebne dodatkowe badania. Oczekujemy też na opinię pisemną biegłych, w której zajmą jednoznaczne stanowisko do przyczyn śmierci- mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku prokurator Łukasz Janyst.

Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyją cztery osoby

Dodał, że w sytuacji, gdy biegli ostatecznie nie ustalili, jaka była konkretnie przyczyna śmierci, nie jest wciąż wykluczony udział osób trzecich. Na wyniki tych specjalistycznych badań trzeba jednak sporo poczekać. Prawdopodobnie będą one znane dopiero w ciągu kilku tygodni.

Obecnie śledztwo dotyczy dokonania zabójstwa poprzez sprowadzenie pożaru. Główna obecnie hipoteza zakłada, że 45-letni mężczyzna podpalił dom, a w pożarze zginął on i trójka jego dzieci. W miejscu pożaru znaleziono pojemnik z łatwopalną substancją, której najprawdopodobniej użyto do wzniecenia ognia.

Na piątek zaplanowano pogrzeb trójki dzieci.

Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyje ojciec i 3 dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE