Nie będzie wypożyczalni książek. Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę

2022-08-05 19:38
Nie będzie wypożyczalni książek. Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę
Autor: unsplash.com Nie będzie wypożyczalni książek. Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę

Biedronka jednak nie zdecyduje się otworzyć swoich sklepów w niedzielę. Firma szykowała się do wprowadzenia okresowych wypożyczalni książek, co miało skutecznie ominąć zakaz handlu. O zmianie decyzji portugalskiej sieci poinformował Alfred Bujara z „Solidarności”.

O zmianie decyzji szefów Biedronki jaki pierwszy poinformował portal wirtualnemedia.pl. Jak czytamy w najnowszym materiale, w piątek do Sejmu w obronie pracowników portugalskiej sieci udał się Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. Po nim na swoim Facebooku ogłosił, że Biedronki w niedziele będą zamknięte.

Biedronka nie otworzy się w niedzielę

- Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Biedronka wycofuje się z pracy i z handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą mogli dalej cieszyć się wolnymi niedzielami, o co zabiegali bardzo, i my jako związek Solidarność – słyszymy na nagraniu Alfreda Bujary.

Biedronka miała otworzyć się w niedzielę. Pracownicy wściekli na pomysł wypożyczalni książek

Media o pomyśle otwarcia Biedronek w niedziele niehandlowe informowały już od miesiąca. Właściciel portugalskiej sieci sklepów chciał skorzystać z wyjątku przewidzianego w ustawie o handlu w niedziele i święta dla "placówek handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku". Tym sposobem miało być wprowadzenie wypożyczalni książek.

Pomysł bardzo nie spodobał się pracownikom Biedronki, którzy w ostatniej chwili dowiedzieli się o decyzji pracodawcy. Jak wynika z tekstu portalu wirtualnemedia.pl byli oni sfrustrowani i mocno zaskoczenie. Decyzja miała bowiem zapaść bez konsultacji z nimi.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE