C&C Półmaraton Leszno

Autor: TS

W afrykańskim skwarze przebiegli półmaraton

2023-09-11 10:19

W niedzielę (10.09) w Lesznie, po 6 latach przerwy, znów wystartował półmaraton. Prawie 400 zawodników wybiegło w trasę po Zaborowie. C&C Półmaraton Leszno wygrał Krzysztof Szymanowski. Wśród biegaczek najszybsza była Zosia Teofilowska.

C&C Półmaraton Leszno odbył się w niedzielę na Zaborowie

Półmaraton wrócił do Leszna po 6 latach przerwy. Tym razem bieg nie odbył się w centrum miasta, ale na terenach na Zaborowie. Impreza odbyła się w ramach Leszczyńskiego Festiwalu Sportu. Na starcie C&C Półmaratonu Leszno stanęło prawie 400 zawodników. Najszybszy był Krzysztof Szymanowski.

Biegło się bardzo dobrze, choć trasa była często piaszczysta. Zapowiadało się fajne ściganie, niestety, około 5 kilometra jeden z zawodników złapał jakieś problemy zdrowotne. Dalej, do 19 kilometra biegliśmy razem, a później na ostatnich dwóch uciekłem i finiszowałem sam. Przy niższej temperaturze wynik byłby lepszy, ale mieliśmy wakacyjną, plażową pogodę, w której bieganie w południe nie należy do najprzyjemniejszych - mówił na mecie C&C Półmaratonu, jego zwycięzca Krzysztof Szymanowski.

Szymanowski pokonał w upale trasę biegu w 1 godzinę, 21 minut i 19 sekund. Jako pierwsza wśród pań linię biegu przekroczyła Zosia Teofilowska. Jej czas to 1 godzina i 35 minut.

Quiz. Jak ma na imię ta gwiazda? My podajemy nazwisko, ty wybierz imię!