Rynek pracownika w województwie lubuskim. Deficyty w zawodach technicznych

2020-03-03 9:36
praca
Autor: pixabay.com

Niemal 47 tys ofert pracy w ubiegłym roku pojawiło się w powiatowych urzędach pracy w całym województwie lubuskim. Więcej w artykule.

Ofert pracy nie brakuje, a chętnych wciąż brak. Pracodawcy z województwa lubuskiego narzekają na brak wykwalifikowanych specjalistów.

Sytuacja w przypadku osób poszukujących pracy jest dobra. Pracodawcy coraz częściej narzekają na brak pracowników. Tak naprawdę pojawiają się one we wszystkich powiatach, choć najwyraźniejsze są tam, gdzie poziom bezrobocia jeszcze szczególnie niski.

Mówi Edwin Gierasimczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Deficyty pojawiają się w szczególności w zawodach technicznych.

Brakuje wykwalifikowanych elektryków, elektromonterów, spawaczy, ale również kierowców, czy też pielęgniarek.

Stopa bezrobocia w naszym województwie cały czas spada. W roku 2019 w Lubuskiem wynosiła ona 4,8%. To mniej, niż w całym kraju, gdzie wynosi 5,2%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE