Sierpień zaczynamy z przytupem - Lato Muz Wszelakich

2021-08-02 10:30
Lato Muz Wszelakich
Autor: ZOK

Zaczął się kolejny wakacyjny miesiąc, a organizatorzy kulturalnych wydarzeń w Zielonej Górze nie zwalniają tempa. Sprawdź, co dzieje się u nas w tym tygodniu.

Lato Muz Wszelakich to prawie 130 imprez, które współorganizuje 20 lubuskich instytucji. Przez cały lipiec zielonogórzanie w różnym wieku mogli cieszyć się koncertami, warsztatami o różnorodnej tematyce, spektaklami czy spotkaniami atorskimi z pisarzami. W sierpniu organizatorzy odkrywają kolejne karty - w tym miesiącu zaczynają się m.in. Wieczory u Luteranów.

W poniedziałek 2 sierpnia swoje kroki powinniśmy skierować do Pałacu w Starym Kisielinie. Tam całodzienny plener rzeźbiarski. Od 10:00 do 17:00 tworzyć będą Bogumiła Caniboł, Ireneusz Caniboł, Marcin Lichosyt i Dominik Staśko. Artyści będą dostępni codziennie aż do piątku.

Jedna z ciekawszych inicjatyw Lata Muz Wszelakich to seria spacerów z przewodnikiem pod hasłem "Nie nudzę się latem". Tym razem Ewa Ogiołda zaprasza w środę 4 sierpnia na dwugodzinną trasę zatytułowaną "Zielona Góra dla rodzin z dziećmi". Zbiórka o 16:45 na pl. Bohaterów.

W czwartek 5 sierpnia oprócz wspomnianego pleneru rzeźbiarskiego w Pałacu w Starym Kisielinie można liczyć na warsztaty taneczne polsko-słowackie w ramach Akademii Tradycji. Start o 11:00. Z kolei o 18:00 w bibliotece Norwida odbędzie się kolejne spotkanie autorskie z serii "Z książką na leżaku". Zielonogórskich czytelników odwiedzi Danuta Newelska. A recital Tomasza Wachnowskiego w ramach cyklu "W Zielone(j) gramy" na placu przed Filharmonią Zielonogórską o 19:00.

"Bajki, bajdy, banialuki" będą miały kolejną odsłonę w piątek 6 sierpnia o 11:00. Tym razem dzieciaki obejrzą w Ogrodzie Botanicznym UZ spektakl pod tytułem "Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" w wykonaniu Teatru A+A z Wrocławia. A o 21:00 kino letnie w Pałacu w Starym Kisielinie i film "Zwyczajna przysługa".

Na wydarzenia w ramach Lata Muz Wszelakich obowiązuje wstęp wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE