Co roku w wakacje mniej krwiodawców odwiedza RCKiK w Zielonej Górze i oddziały terenowe

2022-08-03 10:48
Najbardziej brakuje grup krwi o ujemnym Rh
Autor: A.Zalewska

Okres wakacyjnej laby jest co roku trudniejszym czasem dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Co roku w wakacje Regionalne Centrum notuje spadek liczby krwiodawców. Zapotrzebowanie na krew nie maleje, dlatego pracownicy RCKiK zachęcają do zapisów i odwiedzin oraz podzielenia się życiodajnym płynem. Obecnie, według barometru krwi, w magazynie najbardziej brakuje grup o ujemnym Rh, a zatem 0 RhD-, A RhD-, B RhD- oraz AB RhD-.

Krwiodawcy, którzy chcieliby oddać krew w Zielonej Górze lub w jednym z oddziałów terenowych: w Gorzowie Wlkp., Międzyrzeczu, Sulęcinie, Żaganiu lub w Żarach, mogą zapisać się na wizytę na konkretny dzień i godzinę drogą elektroniczną. Formularz do zapisów dostępny jest na stronie zielonogórskiego RCKiK.Krew można oddawać także podczas akcji wyjazdowych.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE