las

i

Autor: Pixabay

Lubuskie: wycinka lasów. Gdzie Lasy Państwowe planują wycinkę? Powstała specjalna ogólnopolska mapa!

2023-02-07 15:49

W 2023 roku Lasy Państwowe planują kolejne wycinki lasów w Polsce. W związku z tym powstała specjalna internetowa mapka, gdzie można znaleźć informacje dotyczące rejonu, który nas interesuje. Czy w lubuskim również zostaną wycięte lasy?

Wycinka lasów w Polsce. Lasy Państwowe zaplanowały wycinkę w tych województwach

Lasy Państwowe po raz kolejny zaplanowały wycinki lasów w Polsce. Tak też mówi się o nich coraz częściej. Województwo lubuskie szczególnie wyróżnia się na tle Polski, pod względem ilości lasów. Wielu mieszkańców naszego regionu nie kryje swojego zaniepokojenia w Internecie. Głosy można również usłyszeć wśród spacerujących po lasach i parkach w Zielonej Górze. By wyjść na przeciw zaskoczeniom, mieszkańcy lubuskiego mogą skorzystać ze specjalnie stworzonej przez Lasy Państwowe mapki internetowej, która pokazuje, gdzie mają zostać wycięte lasy. Planowane wycinki są w m.in. województwie lubuskim czy pomorskim.

Internetowa mapa kraju wycinki drzew. Jak można z niej korzystać?

Wycinka lasów jest kontrowersyjnym tematem i budzi wiele emocji. Niektórzy argumentują, że jest to konieczne, aby umożliwić rozwój gospodarczy i zapewnić dostępność surowców. Inni twierdzą, że jest to szkodliwe dla środowiska i powinno być ograniczone do minimum. Lasy Państwowe zapewniają, że wycinka jest konieczna, aby utrzymać zdrowe i bezpieczne lasy. Twierdzą, że będą starali się ograniczyć wpływ wycinki na środowisko i zapewnić, że nowe drzewa będą sadzone w miejscach, gdzie zostały usunięte. Takim przykładem działań jest m.in. prowadzenie Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, którego celem do 2050 roku jest zwiększenie lesistości Polski do 33 procent.

Od kilku lat powstaje internetowa mapa kraju w ramach inicjatywy Lasy i Obywatele. Pomysłodawcami mapy są Grzegorz Jakacki oraz Marta Jagutszyn. Dzięki mapie, mieszkańcy województwa lubuskiego mogą mieć wgląd, gdzie dochodzi do wycinki lasów. Dane przedstawione w internetowej mapie pochodzą z prowadzonego przez Lasy Państwowe Banku Danych o Lasach (BDL) wg stanu na sierpień 2022 r. Zaznaczono na czerwono pododdziały leśne, w których zaplanowano urządzenie lasu, także pod względem wycinek i nowych nasadzeń. Mapa internetowa znajduje się tutaj

Drzewa liściaste i iglaste - czy je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jakie to drzewo?
świerk1
Źródło: Lubuskie: wycinka lasów. Gdzie Lasy Państwowe planują wycinkę? Powstała specjalna ogólnopolska mapa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE