W tych miejscach Lasy Państwowe planują wycinkę. Które województwa ucierpią najbardziej?

i

Autor: pexels.com/mapy.lasyiobywatele.pl Mapa planowanej wycinki drzew w 2023 r.

W tych miejscach Lasy Państwowe planują wycinkę. Które województwa ucierpią najbardziej?

2023-02-14 8:02

Lasy Państwowe w 2023 r. planują kolejną wycinkę drzew. W związku z tym w ramach inicjatywy Lasy i Obywatele ponownie powstała internetowa mapa kraju. Wchodząc na nią łatwo sprawdzić, gdzie Lasy Państwowe planują w najbliższym czasie wycinki drzew. Kilka województw ucierpi szczególnie. Szczegóły znajdziesz w naszej galerii.

Wycinka lasów w Polsce. Te województwa ucierpią najbardziej

W 2023 r. Lasy Państwowe planują dalszą wycinkę drzew. Podobnie jak w latach ubiegłych część rejonów ucierpi bardziej, a inna mniej. Te lasy, które wycinka drzew dotknie najbardziej dokładnie obrazuje mapa Polski przygotowana w ramach inicjatywy Lasy i Obywatele. W poniższej galerii znajdziesz województwa, które z tego powodu najbardziej ucierpią. Gdzie wycinka drzew w 2023 r. będzie największa? Sprawdź galerię poniżej.

Internetowa mapa wycinki lasów w Polsce

Internetowa mapa kraju od kilku już lat powstaje w ramach inicjatywy Lasy i Obywatele. Autorami mapy są Marta Jagusztyn i Grzegorz Jakacki, którzy wpadli na pomysł utworzenia mapy, aby Polacy mieli wgląd w to, gdzie dochodzi do wycinki lasów. Dane przedstawione w internetowej mapie pochodzą z prowadzonego przez Lasy Państwowe Banku Danych o Lasach (BDL) wg stanu na sierpień 2022 r. Na poniższej mapie czerwonym kolorem oznaczono wszystkie pododdziały leśne, w których zaplanowano rębnie w bieżących planach urządzenia lasu.

Wycinka lasów w Polsce. Te województwa ucierpią najbardziej

i

Autor: mapy.lasyiobywatele.pl
Tak wygląda rosyjski ośrodek nad Zegrzem. Przejęły go Lasy Państwowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE