Stonoga oskarża wrocławskiego księdza o gwałt. Kuria bada sprawę

i

Autor: Senlay /Pixabay.com Stonoga oskarża wrocławskiego księdza o gwałt. Kuria bada sprawę

Wrocławski ksiądz zgwałcił rehabilitanta? Znany działacz polityczny złożył zawiadomienie w prokuraturze

2023-01-27 12:01

Zbigniew Stonoga na swoich mediach społecznościowych opublikował drastyczną informację. Według jego relacji, jeden z wrocławskich księży miał zgwałcić rehabilitanta. Sprawa jest już badana. Stonoga złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w prokuraturze okręgowej Warszawa-Praga, a we Wrocławiu trwają pierwsze przesłuchania.

Zbigniew Stonoga opublikował na swoim Facebooku film, w którym opisuje drastyczną sytuację. Według niego, ksiądz archidiecezji wrocławskiej Grzegorz S. dopuścił się gwałtu na młodym rehabilitancie. We Wrocławiu trwają już pierwsze przesłuchania w tej sprawie.

Abp Kupny miał zapytać pokrzywdzonego, ile chce zadośćuczynienia 

Według relacji Stonogi, pokrzywdzony mężczyzna jest rehabilitantem. Na filmie informuje o tym, że złożył już oficjalne zawiadomienie do prokuratury o przedmiotowym gwałcie. Jednakże przed tym, doszło do nieoficjalnego spotkania z abp. Józefem Kupnym, w trakcie którego strony omawiały, jak polubownie załatwić tę sprawę. Kupny wprost zapytał, ile pokrzywdzony chce odszkodowania, zadośćuczynienia. Ten odpowiedział, że chce 300 tysięcy złotych. Na co abp Józef Kupny oświadczył: "Dużo chcesz, chłopcze. Jak obtanisz, to wróć do mnie" - relacjonował Stonoga do kamery.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie gwałtu jest już w prokuraturze okręgowej Warszawa-Praga. Istnieją mocne dowody, jednak jakie konkretnie - tego nie wiadomo. We Wrocławiu trwają już pierwsze przesłuchania.

Czytaj także: Przykry incydent na Popowicach we Wrocławiu. Na ulicy przez cały dzień leżało ciało kobiety

Jak wynika z kolejnego wpisu Stonogi na Facebooku, Rafał Kowalski - rzecznik kurii wrocławskiej - publicznie oskarżył go o „półprawdy i manipulację” w tej sprawie. Działacz polityczny dodaje, że oskarży go o popełnienie przestępstwa z art.212&2 kk.

Co do zaś istoty tematu , to podtrzymuje wszystko co w tej sprawie powiedział, a wkrótce poda więcej szczegółów.

Do sprawy tej będziemy wracać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE