Tragiczny wypadek na torze wyścigowym na wrocławskich Partynicach. Trzeba było uśpić konia [NAGRANIE]

2022-09-07 10:41
Tragiczny wypadek na torze wyścigowym na wrocławskich Partynicach. Trzeba było uśpić konia [NAGRANIE]
Autor: screen/ Youtube Wielka Wrocławska 2022

Do tragicznego wypadku na torze wyścigów konnych na Partynicach doszło podczas Wielkiej Wrocławskiej 2022. Jeden z koni przewrócił się podczas pokonywania przeszkody. Niestety, odniósł tak poważne obrażenia, że trzeba było go uśpić.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę. W trakcie jednej z gonitw podczas Wielkiej Wrocławskiej 2022 na Partynicach koń Reki upadł, gdy próbował pokonać przeszkodę. Zwierzę przewróciło się i doznało wieloodłamowego złamania kości podudzia. W opinii będącego na miejscu weterynarza, Rekiemu nie dało się już pomóc. Został uśpiony.

Dżokej nie odniósł w zdarzeniu poważniejszych obrażeń - podaje serwis "Gazety Wrocławskiej".

Koń wyścigowy został uśpiony. Czy musiało do tego dojść?

- Nie było możliwości leczenia operacyjnego konia z powodu rodzaju złamania, jakiego doznał, czyli wieloodłamowego złamania kości piszczelowej. Niezależnie, czy byłaby to klinika we Wrocławiu, w Polsce, czy na świecie [nie dało mu się pomóc - red.] - mówił lekarz weterynarii Przemysław Różycki, specjalista chorób koni, w rozmowie z serwisem "Gazety Wrocławskiej".

Czytaj także: Ta droga jest najbardziej niebezpieczna w całej Polsce! Statystyki przerażają

VII Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu. Psy ze swoimi właścicielami powalczą o zwycięstwo!

Dyrektorzy od września mogą karać uczniów za wykroczenia. Dzieci będą myć podłogi i sprzątać szkołę?

Zwierzę zostało uśpione tuż obok feralnej przeszkody. Właściciel konia zdecydował, by uśpić je na miejscu, żeby jak najmniej cierpiało.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE