Ta droga jest najbardziej niebezpieczna w całej Polsce! Statystyki przerażają

2022-09-07 9:54
Pożar na obwodnicy Wrocławia odcinek aow zablokowany
Autor: Nadesłane przez czytelnika Pożar na obwodnicy Wrocławia odcinek aow zablokowany

Na tej drodze wypadek goni wypadek. Stwierdzenie to dotyczy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Według najnowszego raportu Yanosika, komunikatora, który informuje m.in. o zagrożeniach na drogach, obwodnica ta jest najbardziej niebezpieczną trasą w całej Polsce. Dochodzi tutaj do prawie czterech wypadków na jednym kilometrze. Dane zostały zebrane od lipca 2021 do lipca 2022 roku. Zobaczcie szczegóły.

– Kierowcy dzielą się na dwie grupy: tych którym jazda autostradą i „eską” sprawia przyjemność i tych, którzy unikają tego jak ognia, ponieważ nuży ich monotonia trasy. Jedni i drudzy mają swoje racje – autostradą i drogą szybkiego ruchu dojedzie się znacznie szybciej do celu, ale trasa może nudzić i powodować senność. Niemniej trzeba na niej również zachować wysoki poziom koncentracji, gdyż sytuacje na autostradach i eskach dzieją się o wiele dynamiczniej. Po sprawdzeniu miesięcznej liczby wypadków na autostradach i drogach szybkiego ruchu na 1 km trasy, potwierdzamy, że jest ich tutaj znacznie mniej. Najwyższy współczynnik odnotowaliśmy na autostradzie A8 – Autostradowa Obwodnica Wrocławia – (3,6 wypadków na 1 km), która jest najkrótszą w Polsce – informuje Andrzej Mejer z Yanosika, cytowany przez www.wroclaw.pl.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia najniebezpieczniejszą trasą w Polsce 

Najgorzej – jeśli chodzi o bezpieczeństwo i liczbę wypadków (w przeliczeniu na jeden kilometr) – jest właśnie na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Na dalszych miejscach znalazły się: A6 – 1,4 wypadków i A4 (przebiegająca koło Wrocławia i łącząca się z AOW) – 1,3 wypadków.

Tylko w tym roku policyjne statystyki wykazują już 254 wypadki drogowe, ze skutkiem śmiertelnym, do jakich doszło w całej Polsce. W samym sierpniu odnotowano 730 wypadków na drogach, w których zginęło 57 osób, a 854 zostały ranne.

Jak informował "Gazetę Wrocławską" sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, statystyki przedstawiają się następująco:

  • 2020 r. – 10 wypadków i 333 kolizje;
  • 2021 r. – 22 wypadki i 403 kolizje;
  • 2022 r. do 31 lipca – 19 wypadków, 219 kolizji.

"Lato jest zawsze najniebezpieczniejszym okresem na polskich drogach. To trudny czas dla wszystkich kierowców, którzy pokonują w nim większą niż zwykle liczbę kilometrów. A w długiej trasie łatwiej o dekoncentrację, zaśnięcie za kółkiem, a także nierozważne wykonywanie manewrów, celem szybszego dojechania do miejsca wypoczynku. Niestety to wszystko może być przyczyną wypadku na trasie"- czytamy w raporcie Yanosika.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek na ulicy Lotniczej we Wrocławiu. Zginął 52-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

Rozbił alfę romeo na torowisku i schował się pod plandeką! Znalazł go policyjny pies

Wszedł w łuk i spowodował tragiczny wypadek! Potem uciekł z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Wypadek na DK2 pod Kałuszynem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE