Pijany 47-latek kopał i znęcał się nad swoim 17-letnim psem. Grożą mu 3 lata więzienia

2022-10-06 12:11
47-latek znęcał się nad psem
Autor: KMP Wrocław

Policjanci z komisariatu Wrocław-Grabiszynek otrzymali zgłoszenie o znęcaniu się nad psem. Pijany 47-latek kopał i krzyczał na swojego psa. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

W rejonie wrocławskiego Grabiszyna został zatrzymany 47-letni mężczyzna. Na policję zadzwonił świadek, który twierdził, że mężczyzna znęca się nad swoim psem. Zatrzymany miał kopać i krzyczeć na swojego pupila. Policjanci potwierdzili także, że zatrzymany mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Sam tłumaczył mundurowym, że kocha swojego psa.

Uroczy psiak w podeszłym wieku niestety nie doczekał się godnej starości u boku swego „Pana”. I choć mężczyzna zapewniał, że kocha swojego pupila, został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się  nad swoim psem – informują policjanci.

Pies trafił do schroniska

Psiak trafił do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie jak informuje policja opiekunowie zbadali jego stan zdrowia. Okazało się, że pies wymaga natychmiastowego leczenia, bo jest mocno zaniedbany.

Mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzuty z Ustawy o ochronie zwierząt i teraz za popełnione przestępstwo grożą mu trzy lata więzienia. - Nie ma co liczyć na to, że pies ponownie trafi pod jego opiekę – dodają mundurowi.

QUIZ. Nie masz cwaniaka nad warszawiaka! Znasz gwarę stolicy?

Pytanie 1 z 15
Co można zrobić na patelni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE