"Zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych". Najgorszy wynik od 2010 roku

2022-09-23 16:13
Zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych. Najgorszy wynik od 2010 roku
Autor: pixabay.com "Zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych". Najgorszy wynik od 2010 roku

Polacy zrezygnowali z kredytów na mieszkania - tak pokazują najnowsze dane. W stosunku do ubiegłego roku, wzięliśmy ich prawie 70 procent mniej. - Dla branży to armagedon! - mówi główny analityk Biura Informacji Kredytowej, Waldemar Rogowski.

Zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych

W porównaniu do ubiegłego roku, Polacy wzięli o 68,8 proc. kredytów mniej. Spadki liczby udzielonych kredytów notowane są od początku roku. Wysoka inflacja, podnoszenie stóp procentowych, wojna w Ukrainie - to wszystko ma wpływ na tak słabe wyniki. I będzie coraz gorzej.

- To wręcz zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych. Akcja kredytowa spada w przepaść. Wszystkie czynniki łącznie, czy spadek popytu, wysoki poziom stóp procentowych, wraz z zaostrzeniem wymogów regulacyjnych, wskazują, że w kolejnych miesiącach możemy niestety spodziewać się pogłębienia spadku na rynku kredytów mieszkaniowych - tłumaczy główny analityk Biura Informacji Kredytowej, Waldemar Rogowski.

Czytaj także: Kolejna podwyżka stóp procentowych. Sprawdź, o ile wzrośnie rata kredytu!

W sierpniu banki udzieliły 7 tysięcy kredytów - to najgorszy wynik od stycznia 2010 roku. Ma to swoje odzwierciedlenie na rynku mieszkań, bo w sierpniu deweloperzy sprzedali ich o 43 procent mniej niż rok temu.

Prof. Witold Orłowski: Dwucyfrowa inflacja byłaby i bez Putina

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te błędy Polacy popełniają najczęściej. Wynik poniżej 10/15 to wstyd

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze