Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

i

Autor: Facebook/ Szkolny podręcznik Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

Zadanie dla 8-latków przerosło wszystkich i wywołało burzę! Czy potrafisz je rozwiązać?

2022-02-03 10:02

W sieci w ostatnim czasie pojawiło się zadanie z podręcznika do nauki dla 8-latków. Jak się okazało dzieci same nie potrafiły rozwiązać tego zdania. Mało tego, zadania tego nie potrafili rozwiązać także ich rodzice. - Chyba teraz cała Polska ma te podręczniki... Ja siedziałam, mąż siedział, a nawet szwagier - oto jeden z komentarzy oburzonych internautów. Czy Ty wiesz o co chodzi w tym zadaniu?

Rodzice często odrabiają lekcję ze swoimi pociechami. Jednak jak się okazuje, nawet zadania dla 8-latków potrafią przerosnąć dorosłego człowieka! I to nie jednego ale wielu. Z takim problemem w ostatnim czasie zmierzyło się wielu rodziców. Szczególnie jeśli chodzi o jedno z zadań na którym trzeba było wskazać... który zegar nie pasuje do pozostałych.

Dobry przykładem takiej sytuacji jest polecenie z podręczników dla ośmiolatków opublikowane na Facebookowym Centrum Pozytywnej Energii. Który zegar narysowany w zadaniu nie pasuje do pozostałych? To zadanie podzieliło internautów.

Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

i

Autor: Facebook/ Szkolny podręcznik Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Na samo zadanie, jak i cały podręcznik, który przecież może być używany przez uczniów w całej Polsce wylała się fala hejtu. - Chyba teraz cała Polska ma te podręczniki... Ja siedziałam, mąż siedział, a nawet szwagier i też uznaliśmy, że każdy. Ostatecznie pani powiedziała, że można zaznaczyć co się chce, tylko trzeba wyjaśnić dlaczego - pisała jedna z użytkowniczek - czytamy w jednym z komentarzy.

Podobnych komentarzy w sieci było więcej. Wielu nauczycieli wskazało, iż można wybrać dowolny zegar jednak trzeba swoją odpowiedź odpowiednio uzasadnić.  - Gdy sprawia problem nawet rodzicom, może to oznaczać, że polecenie zostało źle sformułowane - komentują internauci.

Jedni uważają, iż w podręczniku można wskazać byle jaki zegar, należy tylko uzasadnić: dlaczego właśnie ten nie pasuje. Inni mówią, że odpowiedź jest banalna: zegar nie pasujący do innych to ten trzeci od lewej! Dlaczego? Ponieważ on jako jedyny wskazuje godzinę "po" a nie "przed".

A Wy jak uważacie? Który zegar nie pasuje do pozostałych?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE