Eliminacje MŚ 2022: baraże. Z kim zagra Polska? Kiedy losowanie? Sprawdź!

2021-11-26 8:38

Z kim Polska zagra w barażach eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej? Spełniły się najgorsze przewidywania ekspertów. Po porażce Polaków na własnym stadionie z Węgrami, inne drużyny nie zagrały dla naszej reprezentacji. W efekcie kadra zagra w barażach jako zespół nierozstawiony. Z kim możemy grać wiosną?

Z kim zagramy w barażach? To pytanie zadają sobie wszyscy kibice piłkarscy w Polsce. Losowanie par barażowych odbyć ma się 26 listopada w Zurychu. Niestety - nasza kadra nie będzie w nim rozstawiona. Wszystko przez porażkę z Węgrami, z którymi w poniedziałek (15 listopada) przegraliśmy w Warszawie 1:2. Skutek poniedziałkowego wyniku jest taki, że w losowaniu trafić możemy na silniejszego rywala, do tego pierwszy mecz grać będziemy na wyjeździe - można było uniknąć tego choćby remisując na "Narodowym".

Z jakimi drużynami będzie mogła zagrać Polska? Poniżej lista zespołów, na które trafić może nasza reprezentacja:

  • Portugalia
  • Szkocja
  • Włochy
  • Rosja
  • Szwecja
  • Walia

Każda z tych drużyn jest potencjalnie silnym przeciwnikiem i stanowić może poważną przeszkodę w naszej drodze na mundial.

Jak wyglądać będą baraże? Dwunastu uczestników - oprócz rozstawionych zespołów to Polska, Turcja, Ukraina, Czechy, Austria i Macedonia Północna) będzie podzielonych na trzy "ścieżki" (A, B i C) po cztery zespoły. W każdej z tych ścieżek rozegrany zostanie "miniturniej" - półfinały i finał (tylko po jednym meczu, bez rewanżów), przy czym rozstawione zespoły będą gospodarzami półfinałów i na pewno nie trafią na siebie w tej fazie. Zwycięzcy finałów ścieżek A, B i C zakwalifikują się do przyszłorocznego mundialu.

Mecze barażowe rozegrane zostaną 24 i 29 marca 2022 roku, a więc niecałe pół roku przed turniejem w Katarze. Rozpocznie się on 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.

Alicja z elektryzującym koncertem w ESKA Live