Wyż Frido w Polsce

i

Autor: pixabay.com / https://www.windy.com/pl/-Temperatura-temp?temp,52.046,19.109,6 Wyż Frido w Polsce

Wyż Frido wkracza do Polski - oto prognoza pogody na najbliższe dni

2022-06-22 10:15

Od zachodu do polski wkracza wyż Frido. Ten układ baryczny przynosi kolejną w ciągu kilku dni zmianę pogodową w kraju. Jaką aurę zapewni wyżowy obszar wysokiego ciśnienia atmosferycznego? Sprawdzicie to w naszym artykule.

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach to istny kalejdoskop! W ciągu zaledwie dwóch tygodni mieliśmy do czynienia z gwałtownymi ulewami, tropikalnymi upałami, kilkudniowym ochłodzeniem i kolejnymi burzami. Teraz czeka nas kolejna zmiana. W środę, 22 czerwca do Polski wkracza wyż Frido. Prognoza pogody na najbliższe dni przewiduje dużo więcej słońca. Podskoczą też słupki termometrów. Wyż Frido przynosi więc letnią pogodę dzień po astronomicznym początku tej pory roku. Jakiej aury możemy się spodziewać w najbliższych dniach w całym kraju? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Pierwszy dzień lata w Bydgoszczy

Pogoda w środę, 22.06

Wyż Frido wkracza od zachodu, ale w środę pogodnie będzie w całym kraju. Nie spodziewajmy się upałów - słupki termometrów pokażą średnio 23 stopnie Celsjusza. Najcieplej na zachodzie - 25 kresek w okolicach Poznania i Wrocławia. Chłodniej nad morzem - około 18 stopni. Wiatr wiejący od północnego-zachodu.

Pogoda w czwartek, 23.06

W czwartek wyż Frido "popchnie" ciepłe powietrze w głąb kraju. W całej Polsce temperatury będą dochodzić do 25 stopni. W najcieplejszym momencie dnia termometry na zachodzie pokażą nawet 28 kresek (okolice Wrocławia). Uczucie wysokiej temperatury będzie spotęgowane przez stojące powietrze. Lekki wiatr spodziewany tylko na wschodzie.

Pogoda w piątek, 24.06

Podobnej pogody można spodziewać się w piątek. Wciąż najgoręcej będzie na zachodzie. W Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze czy Legnicy wręcz upalnie - 29 stopni Celsjusza. W przeważającej części Polski temperatury rzędu 25 stopni Celsjusza. Zmieni się kierunek wiatru - powieje od południowego wschodu.

Pogoda w sobotę, 25.06

W sobotę zrobi się upalnie. Temperatury sięgające 29 stopni dotrą aż do Warszawy. Bardzo możliwe, że IMGW wyda wówczas alerty. Na południowym zachodzie możliwe burze. Kierunek wiatru nie zmieni się względem piątku.

Pogoda w niedzielę, 26.06

Zakończenie tygodnia wciąż upalne. Temperatury spadną najwyżej o stopień - w większości regionów termometry wskażą 28 kresek. Spodziewajmy się bezchmurnego dnia.

Interaktywna mapka pogodowa

Zmiany pogodowe na bieżąco możecie śledzić na interaktywnej mapce pogodowej windy.com. Zamieszczamy ją poniżej.

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE