Wstrzyknęła SÓL zamiast szczepionki! Szokujące dochodzenie przeciwko pielęgniarce

2021-04-26 7:52 PAP.
 szczepienia
Autor: Pixabay szczepienia

Policja w Wilhelmshaven wszczęła w niedzielę dochodzenie przeciwko pielęgniarce, która chcąc ukryć fakt, iż przez nieuwagę rozbiła fiolkę ze szczepionką przeciwko Covid-19, wstrzyknęła sześciu pacjentom niegroźny dla zdrowia roztwór soli.

Wstrzyknęła SÓL zamiast szczepionki! Szokujące dochodzenie przeciwko pielęgniarce. Kobieta zwierzyła się ze swej pomyłki koledze, który pracował razem z nią w centrum szczepień Niemieckiego Czerwonego Krzyża w miejscowości Frise (północne Niemcy). Mężczyzna zawiadomił policję. Władze wezwały 200 osób, które zaszczepiono tego dnia w tym ośrodku, aby pilnie zgłosiły się do badania na obecność przeciwciał w celu wykrycia tych, których zaszczepiono roztworem soli zamiast szczepionką.

Policja w Wilhelmhaven/Friesland poinformowała, że kobieta zeznała, iż postąpiła w ten sposób "aby uniknąć informowania kogokolwiek, iż upuściła fiolkę", która się rozbiła. Celem dochodzenia jest ustalenie czy nie wyrządziła w ten sposób uszczerbku na zdrowiu sześciu pacjentom, chociaż podkreślono, że roztwór soli nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Standardową praktyką przed podaniem szczepionki Pfizer-BioNtech jest jej rozpuszczanie w roztworze soli. Właśnie podczas przygotowania szczepionki, kobieta przez nieuwagę upuściła fiolkę z preparatem marnując jej zawartość.

Psy-ratownicy żywieckiego WPR na pierwszym treningu
Psy-ratownicy żywieckiego WPR na pierwszym treningu

Zamiast szczepionki - roztwór serum fizjologicznego. Fatalna pomyłka we Francji

Agencja AFP relacjonując ten przypadek, podała, że we Francji w ub. wtorek 140 pacjentom, którzy przybyli aby zaszczepić się w jednym z punktów na północy kraju, omyłkowo wstrzyknięto roztwór serum fizjologicznego (soli fizjologicznej) zamiast szczepionki Pfizera-BioNTech.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze