Wojna na Ukrainie. Czeczeński dowódca Tuszajew zginął pod Kijowem

i

Autor: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE Zdjęcie ilustrujące/Ukraińskie pojazdy opancerzone przejeżdżają przez ulicę w Kijowie, Ukraina, 26 lutego 2022 r.

Pod Kijowem rozbito elitarną wojskową jednostkę. Nie żyje czeczeński generał Magomed Tuszajew

2022-02-27 8:53

- W walkach pod Kijowem zginął generał Magomed Tuszajew, dowódca 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej - poinformowała w sobotę późnym wieczorem agencja Interfax-Ukraina, cytując ukraińskie ministerstwo obrony. Rozbito też elitarną czeczeńską jednostkę i przejęto znaczne ilości broni. Wojska czeczeńskie wspierają Rosjan w walkach, toczących się na Ukrainie.

Tuszajew zginął podczas walk o lotnisko w Hostomlu pod Kijowem. Jego oddział został rozbity przez siły ukraińskie. Był zaufanym człowiekiem czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina. Ministerstwo obrony poinformowało, że ukraińska Gwardia Narodowa i specjalna jednostka Alfa walczą jeszcze z niedobitkami oddziału Tuszajewa.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny wybuch w bazie paliwowej pod Wasylkowem. Strażacy nie mogą przystąpić do gaszenia [ZDJĘCIA]

Tłumy uchodźców na dworcu w Przemyślu

Wojska czeczeńskie wkroczyły do walk

Wczoraj przywódca Czeczeni Ramzan Kadyrow potwierdził, że wojsko czeczeńskie zostało rozmieszczone w Ukrainie. Według "Gazety Wyborczej" redakcja "Chechnya Today" przekazała, że w piątek odbył się wiec z udziałem 12 tys. czeczeńskich bojowników. Kadyrow wezwał Ukraińców do poddania ich rządu.

Potężny wybuch w bazie paliwowej pod Wasylkowem. Strażacy nie mogą przystąpić do gaszenia [ZDJĘCIA]