Wielkanoc 2022 - jak naturalnie farbować jajka? Proste i szybkie sposoby

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wielkanoc 2022 - jak naturalnie farbować jajka? Proste i szybkie sposoby

2022-04-13 12:39

Wielkanoc 2022 - jak naturalnie farbować jajka? Takie pytanie zadają sobie miłośnicy stylu życia eko. W sklepach znajdziemy wiele ,,upiększaczy" do naszego koszyczka. Czasami jednak zanim wydamy niepotrzebnie pieniądze, warto zastosować naturalne metody farbowania i dekorowania wielkanocnych jajek. Jakie? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Farbowanie jajek cebulą i octem
  2. Farbowanie jajek burakiem
  3. Farbowanie jajek kawą
  4. Wielkanoc 2022 - jajka bez farbowania

Wielkanoc 2022 świętować będziemy już niebawem! Zamiast plastikowych folii i malowania plakatówkami możemy nasze jajka zafarbować w sposób całkowicie naturalny. Kilka sposobów opisaliśmy poniżej!

Farbowanie jajek cebulą i octem

Chcesz uzyskać piękny ciemny kolor jaj? Łupiny z cebuli włóż do garnka, a na nich poukładaj jajka. Zalej wszystko zimną wodą. Dodaj 2/3 łyżki octu i trochę soli, a na górze wyłóż resztę łupinek. Gotuj wszystko 10 minut. Pozostaw jajka w garnku do wystudzenia.

Farbowanie jajek burakiem

Aby zafarbować skorupkę jajka burakami, należy ugotować je w wodzie z dodatkiem wywaru z buraków i octu. Ten sam efekt można uzyskać, gotując jajka w soku buraczanym. Jajka gotujemy przez 10 minut. Po ugotowaniu zostawiamy na kolejne 10 w tej samej wodzie.

Ze sznurka mogę zrobić niemal wszystko

Farbowanie jajek kawą

Na litr wody dodaj około 7 łyżek kawy. Zagotuj i włóż jajka. Jaja gotuj 10 minut i pozostaw na kolejne 10 minut w farbowanej wodzie. Jajka będą miały piękny ciemnobrązowy kolor.

Wielkanoc 2022 - jajka bez farbowania

Jeśli chcecie zaskoczyć wszystkich i zaprezentować śliczny koszyczek z nieufarbowanymi jajkami, to możecie po prostu poszukać tych, które niekoniecznie złożyły kury! W naszym koszyku pięknie będą się prezentować nakrapiane jaja przepiórek. Możemy kupić je w większości sklepów, a za około 20 jajek zapłacimy mniej niż 10 złotych.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z: