Wielkanoc

i

Autor: pixabay.com Wielkanoc

Wielkanoc 2021: Ile Polacy wydadzą na święta? Kwota ROBI WRAŻENIE! Zakupy w dyskontach…

2021-03-10 19:14

Wielkanoc 2021 zbliża się coraz większymi krokami. Jak co roku pracownie sondażowe przygotowują badania dotyczące wydatków Polaków na święta. Ile Polacy wydadzą na Wielkanoc 2021? Okazuje się, że nie mało. Świąteczne zakupy - i tym chyba nikt nie jest zaskoczony - większość ankietowanych planuje zrobić w dyskontach. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Święta to czas, w którym Polacy wydają więcej niż zazwyczaj pieniędzy. Jest to oczywiście związane z przygotowywaniem świątecznych, rodzinnych obiadów czy kolacji, ale też kupowaniem prezentów swoim najbliższych. Najwięcej pieniędzy wydajemy na organizację świąt Bożego Narodzenia. Drugim najpopularniejszym świętem jest Wielkanoc. 2021 może być rokiem, w którym będziemy oszczędzać. Jednak badania, które cytuje Puls Biznesu na to nie wskazują. Wychodzi na to, że - mimo pandemii koronawirusa i okrojonych w wielu gospodarstwach budżetu - nie będziemy liczyć każdego grosza. 

Raport z Anteny 10.03, godz.10

Wielkanoc 2021: Ile Polacy wydadzą na święta? 

Z badania Uce Research dla Grupy Blix wynika, że Polacy będą robić zakupy - jeżeli nie zmienią tego nowe obostrzenia - głównie w sklepach stacjonarnych. Ponad 90 proc. badanych zamierza robić zakupy w dyskontach, które kuszą atrakcyjnymi promocjami. Co ciekawe, rośnie również popularność lokalnych rynków, targowisk i bazarów. Chce je odwiedzić aż 25 proc. z ankietowanych. 

A jak wyglądają wydatkowe plany Polaków? 

Wydatki w kwocie od 400 do 500 złotych planuje 18 proc. ankietowanych. 8 proc. chce wydać na organizację świąt od 500 do 600 złotych. 6 proc. natomiast powyżej 600 złotych. 

QUIZ. Dyktando jak w podstawówce. Uważaj, żeby się nie skompromitować

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię: