Wielka Sobota 2021. Kiedy wypada? Czy jest dniem wolnym od pracy?

i

Autor: Unsplash Wielka Sobota 2021. Kiedy wypada? Czy jest dniem wolnym od pracy?

Wielka Sobota 2021. Kiedy wypada? Czy jest dniem wolnym od pracy?

2021-03-05 10:07

Kiedy wypada Wielka Sobota 2021 i czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy? Mimo że pytania te wydają się błahe, odpowiedzi na nie szuka wiele osób. Zwłaszcza jeżeli planujemy rzucić się w wir świątecznych przygotowań lub planujemy długi weekend na odpoczynek. Szczegóły znajdziesz w artykule poniżej.

  • Kiedy wypada Wielka Sobota 2021?
  • Wielka Sobota 2021 - czy jest to dzień wolny od pracy?
  • Wielka Sobota 2021 - czy sklepy są otwarte?
  • Więcej informacji szukajcie na stronie głównej eska.pl w zakładce Wiadomości!

Wielka Sobota 2021 DATA, TERMIN. Kiedy wypada ostatni dzień Wielkiego Tygodnia, poprzedzający Wielkanoc? Czy Wielka Sobota jest dniem wolnym od pracy i szkoły? To jedne z najczęstszych pytań, które zadają Internauci przed świętami wielkanocnymi. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kiedy wypada Wielka Sobota 2021? [DATA, TERMIN]

Wielka Sobota to święto ruchome, które co roku wypada w innym terminie. Zawsze jednak jest to dzień poprzedzający Wielkanoc. W 2021 roku ostatni dzień Wielkiego Tygodnia przypada 3 marca. Tradycyjnie w tym dniu chodzimy do kościoła z koszyczkiem, by poświęcić pokarmy na stół wielkanocny. W Wielką Sobotę w kościele katolickim, podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze. Wielka Sobota kończy się po zapadnięciu zmroku. Później odprawiana jest msza Wigilii Paschalnej, ale są to już obchody Niedzieli Wielkanocnej.

Raport z Anteny 04.03

Wielka Sobota 2021 - czy jest to dzień wolny od pracy?

Chociaż wydawać by się mogło, że sobota to zazwyczaj dzień wolny, wiele osób wtedy pracuje - również w Wielką Sobotę, która nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeżeli więc planujemy tego dnia świąteczne przygotowania lub odpoczynek, warto zaplanować sobie zawczasu urlop.

Wielka Sobota 2021 - czy sklepy są otwarte?

W Wielką Sobotę sklepy są otwarte, jednak tylko do godziny 13.00 lub 14.00. Wynika to z przepisów Kodeksu Pracy, które zakazują pracownikom wykonywania czynności "bezpośrednio związanych z handlem" po godzinie 14:00 w Wielką Sobotę.

Jaką potrawą wielkanocną jesteś?

Pytanie 1 z 6
Czy Wielkanoc jest dla ciebie ważnym świętem?