Wesela 2021: od kiedy? Ile osób? Nowe obostrzenia na weselach

i

Autor: Pixaby

Wesela: co z osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19? Czy wliczają się do limitów? Mamy odpowiedź!

2021-05-09 10:39

Wesela 2021 będzie można zorganizować! Taką informację podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił minister zdrowia. Kiedy wesela wystartują? Zakochane pary będą mogły organizować te imprezy już w maju! Obowiązywać będą jednak limity? Jakie? I czy osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 będą do nich wliczane? Mamy odpowiedź ministerstwa zdrowia!

Kiedy wesela 2021? Nowe obostrzenia na weselach

Zakochane pary mogą odetchnąć z ulgą! Wesela 2021 będą mogły się odbyć! Taką informację na środowej konferencji prasowej podali przedstawiciele rządu. To świetna i bardzo wyczekiwana wiadomość dla wielu osób. Jeszcze na początku kwietnia resort zdrowia nie podawał żadnych informacji, kiedy wesela będzie można organizować. Co więcej, nie wiadomo było, czy w ogóle się odbędą. Wcześniej na konferencji prasowej minister zdrowia zasugerował, że wesela 2021 prawdopodobnie ruszą w maju. W środę, 28 kwietnia potwierdził swoje słowa. Znamy datę wznowienia tych imprez! Kiedy wesela będą mogły być organizowane? Jakie nowe obostrzenia na weselach? Czytajcie dalej.

Raport z Anteny 29.04

Wesela wytyczne. Ile osób na weselu?

Od kiedy wesela? Padła konkretna data! Premier zapowiedział, że wesela będzie można zorganizować już od 15 maja. Obowiązują jednak limity. Jakie nowe obostrzenia na weselach? Od 15 maja na imprezie będzie mogło się spotkać TYLKO 25 osób. Co ważne, dotyczy to tylko wesel zorganizowanych na zewnątrz! Obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Przedstawiciel rządu podał też kolejną datę. Od 29 maja obostrzenia na weselach zostaną zmienione. Na imprezie będzie mogło pojawić się do 50 osób. Również obowiązywać będzie m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik Wesele na taką liczbę osób będzie można zorganizować wewnątrz lokalu.

Wesela maj 2021. Co z osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19?

Wiele osób zastanawiało się, co z osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19? Czy wliczają się do limitów na wesela w maju? Z tym pytaniem postanowiliśmy zwrócić się do ministerstwa zdrowia. Okazuje się, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie są wliczane w limity na weselach 2021.

Podobnie jak teraz osoby zaszczepione będą wyłączone z takiego limitu - poinformowała nas Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura komunikacji ministerstwa zdrowia.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków