Bono i Taras Topolia

i

Autor: PAP EPA OLEG PETRASYUK Bono i Taras Topolia

U2 w Kijowie! Zobaczcie wideo z niespodziewanego koncertu w metrze

2022-05-09 10:28

To wydarzenie bez wątpienia podniosło morale mieszkańców i mieszkanek, oraz przywróciło nadzieję na normalne życie w mieście. Bono i The Edge z legendarnej grupy U2 dali niespodziewany występ na jednej ze stacji metra w Kijowie. Nagrania z koncertu znajdziecie w naszym artykule.

Kijów zdaje się być dziś w miarę bezpiecznym miejscem na mapie Ukrainy. Choć w mieście wciąż jeszcze rozbrzmiewają alarmy bombowe, to po wycofaniu się z wojsk rosyjskich z okręgu kijowskiego, stolica powoli wraca do życia. Coraz więcej dyplomatów ponownie otwiera swoje placówki w Kijowie, ale to nie ich powroty dodały ostatnio najwięcej otuchy mieszkańcom. Miasto odwiedzili bowiem Bono i The Edge z legendarnego zespołu U2! Gwiazdorzy rocka postanowili dać mały koncert w wyjątkowej lokalizacji - na jednej ze stacji metra. Nagrania z ich występu błyskawicznie obiegły sieć. Znajdziecie je również w naszym artykule.

Karim Benzema i jego skandale | Futbologia

Przeboje U2 na stacji Chreszczatyk - co zagrali muzycy?

Bono i The Edge pojawili się w Kijowie w niedzielę. Muzycy przyjechali na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego (plan wizyty przewidywał jeszcze podróż do Buczy, gdzie Rosjanie dokonali masowych mordów na ludności cywilnej). Członkowie U2 mieli też niespodziankę dla mieszkańców i mieszkanek miasta. Zeszli do stacji metra Chreszczatyk, gdzie zagrali kilka znanych utworów U2: "Sunday Bloody Sunday", "Desire" i "With Or Without You". Do udziału w koncercie zaprosili też Tarasa Topolię, przed wojną wokalistę grupy Antytila, a dziś żołnierza wojsk obrony terytorialnej. Piosenkarz razem z Bono zaśpiewał "Stand By Me".

Metro schronem dla mieszkańców i mieszkanek Kijowa

Temu wyjątkowemu koncertowi przysłuchiwała się mała grupa ludzi zgromadzonych w metrze. Chreszczatyk i inne stacje kijowskiego metra pełniły dla ludności cywilnej rolę schronu podczas rosyjskiego ostrzału miasta. Nic więc dziwnego, że muzycy wybrali na występ miejsce, które uchroniło przed śmiercią wiele osób.

Warto dodać, że Bono i The Edge nagrali dla walczącej Ukrainy specjalną wersję utworu "Walk On".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE