Rafał Trzaskowski

i

Autor: Piętka Mieszko, AKPA

Wybory 2025

Trzaskowski puka do drzwi Polaków. Dziś wieczorem kampanijna niespodzianka?

2025-05-28 10:44

Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach kampanii stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami. Rusza ogólnopolska akcja „door to door”, a wieczorem zaplanowano niespodziankę – formułę rozmowy, jakiej dotąd w kampanii nie było. – Będzie bardzo szczera rozmowa z ludźmi – zapowiada Cezary Tomczyk ze sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Akcja "door to door" na finiszu kampanii

W środę Cezary Tomczyk ogłosił rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji „door to door”, w której sam Rafał Trzaskowski ma odwiedzać mieszkańców i rozmawiać z nimi osobiście. Kandydat KO chce dotrzeć do wyborców na ostatniej prostej kampanii, rozmawiając twarzą w twarz o najważniejszych sprawach społecznych i politycznych.

Rafał Trzaskowski będzie dzisiaj właśnie w takiej formule, między domami, prosił ludzi o poparcie – poinformował Tomczyk. Zaznaczył, że planowane jest odwiedzenie aż 100 tysięcy mieszkań, co ma symbolizować zaangażowanie i determinację kandydata. W środę Trzaskowski spotka się m.in. z mieszkańcami Kalisza i Kluczborka.

Odpowiedź na debatę i polityczny plan na wieczór

Tomczyk odniósł się też do pytania o udział Trzaskowskiego w debacie organizowanej przez Telewizję Republika. – Debata się odbyła, i to debata, którą Nawrocki przegrał. Sprawa na tym polu jest rozstrzygnięta – powiedział, podkreślając, że Trzaskowski nie zmienia swojego kalendarza i będzie w Kaliszu, gdzie zaplanowano wiec wyborczy.

Dodatkowo zapowiedział niespodziankę kampanijną, która ma zostać zaprezentowana wieczorem. – Mamy też niespodziankę na wieczór – pewna formuła rozmowy z Polakami, której do tej pory jeszcze w kampanii nie było – zdradził. Rozmowa ma być szczera i dostępna online oraz – jak ma nadzieję sztab – także w telewizji.

Trzaskowski postawił na bezpośredni kontakt

Nowy format spotkań oraz intensywna kampania terenowa pokazują, że Rafał Trzaskowski nie tylko walczy o głosy, ale również o zaufanie. Bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami to odpowiedź na oczekiwania wyborców, którzy cenią autentyczność i otwartość kandydatów.

Wszystkich zapraszam na spotkania z prezydentem Trzaskowskim – dodał Cezary Tomczyk, sugerując, że to właśnie osobisty kontakt może przesądzić o wyniku nadchodzącej drugiej tury. Kandydat KO ma jeszcze kilka dni na intensyfikację działań – i zamierza je maksymalnie wykorzystać.

Oprac. Marcin Paczkowski, źródło: PAP.

2025_05_27_Rozjazd