Tragiczny bilans na drogach. W Wigilię i Boże Narodzenie doszło do 62 wypadków

2022-12-26 10:38
Tragiczny bilans na drogach. W Wigilię i Boże Narodzenie doszło do 62 wypadków
Autor: archiwum serwisu

W Wigilię i Boże Narodzenie na drogach w całym kraju doszło do 62 wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby, a 81 zostało rannych - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Ponad 380 osób kierowało po spożyciu alkoholu.

Z policyjnych statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że najwięcej, bo 41 wypadków miało miejsce w wigilię. Zginęły w nich dwie osoby, a 47 zostało rannych. Kolejne 21 wypadków policjanci zanotowali w Boże Narodzenie; zginęła jedna osoba, a 24 zostały ranne. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali 382 kierowców, którzy prowadzili po spożyciu alkoholu.

Dwie osoby, które zginęły w wigilię to ofiary potrąceń. W Olecku (woj. warmińsko-mazurskie), zginęła 81-latka. Starsza pani przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Nieprzytomną karetka zabrała do szpitala w Ełku. W drodze kobieta zmarła.

Do kolejnego śmiertelnego potrącenia doszło w województwie podlaskim na drodze krajowej nr 8 Białystok-Augustów, na wysokości miejscowości Kolnica. W wypadku zginął 78-letni rowerzysta. Mężczyzna najprawdopodobniej wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarówki, jadącej od strony Białegostoku w kierunku Augustowa.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło w podwarszawskim Piastowie, gdzie pijany kierowca jadący z 6-letnią córką w wigilijny wieczór wjechał w latarnię przy ul. Wojska Polskiego. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu, kierowca został zatrzymany. W niedzielę, po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony do domu. Na szczęście ani ojcu, ani jego 6-letniej córce nic się nie stało.

Do dość poważnego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 3 na trasie s8 pomiędzy węzłem Paszków a węzłem Nadarzyn (woj. mazowieckie), gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak poinformował sierżant Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji, zderzyły się tam fiat Punto, hyundai i fiat Tipo. Kierowcy tych dwóch ostatnich samochodów zostali przewiezieni do szpitala. Wskutek wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin.

W ubiegłym roku w dniach 24-26 grudnia doszło do 112 wypadków, zginęło osiem osób, a 145 zostało rannych, zatrzymano 511 nietrzeźwych kierowców. Rok wcześniej doszło do 94 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 96 zostało rannych, zatrzymano 556 nietrzeźwych kierowców

Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze