Tego nie wolno jeść w upały. Uczta może skończyć się chorobą!

2022-07-21 9:52
Tego nie wolno jeść w upały. Uczta może skończyć się chorobą!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Gorące lato to takie, o którym marzy każdy z nas. Opalanie, pływanie i dobra zabawa to nasze pierwsze skojarzenia. W ciepłe dni warto również skosztować odświeżających napojów i oczywiście lodów. Mało kto jednak wie, że jedzenie lodów w upale może skończyć się chorobą!

Gorąco na dworze? Poszukaj różnych sposobów na ochłodzenie. Nie wolno zapominać o piciu napojów i unikaniu przebywania na słońcu. Warto jednak uważać na swoje zdrowie. Nikt z nas nie chciałby w środku wakacji wylądować z gorączką w łóżku. Tak jednak może się zdarzyć, jeśli nie będziemy do kwestii schładzania organizmu podchodzić ostrożnie. Chociaż przeziębienie letnie zdarza się nieczęsto, to nie jest niemożliwe. Szczególnie wrażliwe są nasze gardło i zatoki.

Czemu nie wolno jeść lodów w upał?

Jedzenie lodów w gorący dzień może doprowadzić do szoku termicznego organizmu. Nasze naczynia krwionośne zaczynają szybko się obkurczać, a błona śluzowa jest osłabiona i podatna na atak bakterii, przez które rozwija się angina. Nasz organizm chłodzić powinniśmy powoli. Złym pomysłem jest również wskakiwanie do zimnej wody, czy picie napojów z dużą ilością lodu. Do objawów anginy należą między innymi:

  • ból gardła
  • trudności z przełykaniem
  • ropne czopy w gardle
  • katar
  • podwyższona temperatura.

Koniec końców, utkwimy w domu na tydzień lub dwa, zamiast wypoczywać nad morzem.

Quiz. Wakacyjne przeboje muzyczne. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 12
"Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku" to utwór zespołu Skaner. Tytuł piosenki to "Lato w..."
Lada dzień zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze