Skandaliczne słowa założyciela Pink Floyd. Napisał do Zełeńskiej

i

Autor: Minchenko Hennadii/Ukrinform/ABACA/Abaca/East News Skandaliczne słowa założyciela Pink Floyd. Napisał do Zełeńskiej

Skandaliczne słowa założyciela Pink Floyd. Napisał do Zełeńskiej

2022-09-08 12:54

Skandaliczne słowa założyciela Pink Floyd. Były wokalista zespołu, Roger Waters, napisał list do pierwszej damy Ukrainy. Skrytykował w nim m.in. dostawy broni do Ukrainy i nazwał kraj "skrajnie nacjonalistycznym". Ołena Zełeńska odpowiedziała. Głos zabrali też członkowie zespołu Pink Floyd.

Szokujące słowa założyciela Pink Floyd

Roger Waters, współzałożyciel zespołu Pink Floyd opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do Ołeny Zełeńskiej. Na początku podkreślił, że to reakcja na wywiad pierwszej damy w BBC, w którym Zełeńska podkreśliła, że kryzys potrwa krócej, jeśli wsparcie dla Ukrainy będzie duże.

Walters skrytykował pomysł dostarczania broni Ukrainie. - Obawiam się, że popełnia pani tragiczny błąd. Dolewanie oliwy do ognia, którym są dalsze zbrojenia, nigdy jeszcze nie doprowadziło do skrócenia wojny i teraz też do tego nie doprowadzi - napisał gwiazdor.

Czytaj także: "Czarny dzień" dla armii Putina! Zginęło rekordowo dużo rosyjskich żołnierzy [WIDEO]

Walters podkreślił też, że Wołodymir Zeleński nie dotrzymał obietnic wyborczych, zgodnie z którymi miała się zakończyć wojna domowa na wschodzie, miało też dojść do zawarcia pokoju w Donbasie czy uznania częściowej autonomii dla Doniecka i Ługańska. Muzyk podkreślił, że Ukraina stała się państwem "skrajnie nacjonalistycznym".

- Może lepiej byłoby zażądać, by mąż zrealizował obietnice wyborcze i doprowadzić do zakończenia tej śmiertelnej wojny? - zakończył Walters.

Pierwsza dama odpowiada

- To Rosja zaatakowała Ukrainę, niszczy miasta i zabija cywilów. Ukraińcy bronią swojej ziemi i przyszłości swoich dzieci. Jeśli się poddamy - przestaniemy jutro istnieć. Jeśli Rosja się podda - wojna się zakończy. Lepiej poproś o pokój prezydenta Rosji. Nie Ukrainę - napisała Ołena Zełeńska.

Do sprawy krótko odnieśli się także członkowie Pink Floyd, z którymi kiedyś występował Waters. W dniu jego urodzin na Twitterze pojawiły się wymowne życzenia. Życzymy Rogerowi Watersowi pokoju i oświecenia".

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jedno pytanie o każdym województwie! 12/16 to obowiązek

Pytanie 1 z 16
Na początek coś łatwego. W woj. małopolskim znajduje się najwyższy szczyt Polski. Jak się nazywa?
UkrAlina - dr Olena Babakova