Artem Dziuba

i

Autor: AP Artem Dziuba

Rosyjska federacja piłkarska odwoła się do Trybunału. Chcą nadal grać baraże?

2022-03-03 17:42

Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) odwoła się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) od decyzji FIFA i UEFA w sprawie zawieszenia reprezentacji Rosji i klubów z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

W myśl decyzji FIFA nie odbędzie się m.in. mecz Rosja - Polska w półfinale baraży o awans na mundial.

28 lutego FIFA i UEFA, po zaleceniu MKOl, wykluczyły reprezentacje Rosji i kluby z tego kraju z rywalizacji międzynarodowej. To odpowiedź na agresję militarną Rosji na Ukrainę.

24 marca polscy piłkarze mieli zagrać z Rosją w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. PZPN już wcześniej zapowiedział, że kadra biało-czerwonych nie zamierza grać ze "Sborną".

W czwartek, Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) odwoła się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) od decyzji FIFA i UEFA w sprawie zawieszenia reprezentacji Rosji i klubów z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

WŚCIEKLI Polacy PLUJĄ na Putina. "Dla mnie to jest HITLER!". |Komentery