Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

sport

Puchar świata odwołany. Powód wydaje się niewiarygodny

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że pierwszy w sezonie zjazd Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, zaplanowany na piątek w amerykańskim Beaver Creek, został odwołany z powodu śniegu, który spadł dzień wcześniej.

Zawody odwołane w powodu śniegu

Śnieg, który spadł w nocy z czwartku na piątek na trasie „Birds of Prey” w górach Kolorado, nie został wystarczająco usunięty, aby można było przeprowadzić zawody. Rywalizacja najpierw została przełożona a trasa skrócona, ale ostatecznie organizatorzy zostali zmuszeni odwołać zjazd, również ze względu na słabą widoczność.

Odwołany Puchar Świata

Tym samym w Pucharze Świata alpejczyków czwarty start w sezonie został odwołany. Zdarzyło się to w przypadku slalomu giganta w Soelden (Austria) pod koniec października i dwóch zjazdów w Zermatt-Cervinia (Szwajcaria/Włochy) na początku listopada. W połowie listopada można było rozegrać jedynie slalom w Gurgl (Austria).

Śnieg paraliżuje narciarzy alpejskich

W listopadzie odwołano dwa zjazdy kobiet w Zermatt-Cervinia. Narciarki będą rywalizować w sobotę i niedzielę w dwóch slalomach gigantach w Tremblant (Kanada).

W Beaver Creek program przewiduje kolejny zjazd mężczyzn w sobotę, a następnie supergigant w niedzielę, ale prognozy pogody nie są optymistyczne. Meteorolodzy zapowiadają opady przez cały weekend.

GALERIA: Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Pomorskie. Wycinka drzew w gminie Choczewo