Zakopane

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot Kolejny NAJAZD na Zakopane! W ten weekend ma być jeszcze gorzej. Zakopianka już zakorkowana

Ponownie tłumy w Zakopanem? Imprezy z Krupówek przeniosły się do hoteli!

2021-02-20 11:58

Poprzedni weekend był pierwszym w którym hotele były otwarte dla gości. Spowodowało to najazd turystów w góry, w szczególności do Zakopanego, które przed tygodniem gości także Puchar Świata w skokach narciarskich. Jak będzie w ten weekend. W nocy z piątku na sobotę na ulicach Zakopanego było spokojnie. Inaczej było jednak w hotelach. Policja informuje, iż imprezy z ulic przeniosły się do pokojowych hoteli.

Minionej nocy na ulicach Zakopanego krążyło wiele policyjnych patroli. Wszystko po to, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed tygodnia, kiedy na Krupówkach tysiące turystów bawiło się w najlepsze. Jak podkreślali eksperci zachowanie te było wysoce nieodpowiedzialne, ponieważ może spowodować znaczący wzrost liczny chorych na koronawirusa. Właśnie dlatego, przed kolejnym weekendem do Zakopanego ściągnięto dodatkowe siły policji, które patrolowały miasto i pilnowały aby ludzie nie grupowali się w jednym miejsce. Takie działania policji przyniosły efekty, jednak tylko na ulicach. Jak poinformowała dziś zakopiańska Policja, imprezy z ulic przeniosły się do hoteli.

- Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom - poinformował w rozmowie z Polsatem rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorem

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Minionej nocy w Zakopanem policja wylegitymowała łącznie 162 osoby. Odnotowano także 115 wykroczeń, z czego 84 zakończyły się mandatami- 69 dotyczyło braku maseczek, 31 wniosków o ukaranie skierowano do sądu. 27 z nich dotyczyło braku właśnie maseczki.

Jak jednak informują policjanci znacząca część turystów ignoruje nakaz noszenia maseczek. Wielu z nich dopiero na widok policjantów zakłada je w sposób prawidłowy. Kiedy partol lub radiowóz już obok nich przejechał, ci ponownie je ściągali lub przesuwali np. na brodę. Według policji w nocy z piątku na sobotę na Krupówkach tłumów nie było. Byli jednak ludzie, jednak ci spacerowali lub po prostu robili zakupy. Nie odbywały się huczne imprezy jak przed tygodniem.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Przypomnijmy, iż zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji przez weekend zakopiańskich policjantów wspierają mundurowi z Krakowa. Mają oni zwracać szczególną uwagę - czy ludzie nie grupują się w jednym miejscu, czy zachowany jest dystans społeczny oraz czy noszą maseczki.