Polski Związek Piłki Siatkowej wybrał nowego prezesa!

i

Autor: Twitter/Polska Siatkówka Polski Związek Piłki Siatkowej wybrał nowego prezesa!

Polski Związek Piłki Siatkowej wybrał nowego prezesa! Został nim były siatkarz

2021-09-27 17:45

Wszystko jest już jasne! Wiemy kto będzie prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Po tym jak pozostali kandydaci zrezygnowali z walki o to stanowisko, nowym prezesem związku został Sebastian Świderski! Kim jest nowy prezes PZPS?

Był jedynym kandydatem! Wcześniej z wyścigu o fotel prezesa zrezygnowali główni rywale Świderskiego -  dotychczasowy prezes Jacek Kasprzyk oraz Ryszard Czarnecki. Później swoje kandydatury wycofali też Witold Roman, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Andrzej Lemek.

Czytaj także: "Wolna Szkoła" pokazała drugi spot. Znów jest ostro! 12-latka wykrzykuje homofobiczne treści

- Sebastian Świderski Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2021-2025! Gratulujemy!! - poinformowała w poniedziałek 27 września Polska Siatkówka.

Kim jest Sebastian Świderski?

Świderski był jednym z najlepszych zawodników na świecie na pozycji przyjmującego. Jego najcenniejszym sukcesem jest tytuł wicemistrza świata zdobyty w 2006 roku. Z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle zdobywał medale w Europie i trofea w Polsce.

Ostatnio, będąc prezesem kędzierzyńskiego klubu, udowodnił też, że potrafi zarządzać. Teraz przejął ster polskiego związku. Jest 11. prezesem PZPS w historii i pozostanie na tym stanowisku do 2025 roku.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Raptem 1 osoba na 40 może pokusić się o komplet. Czy to będziesz ty?

Pytanie 1 z 10
Wierzymy, że polscy siatkarze zdobędą w Tokio złoto. Tym samym osiągnęliby to, co wcześniej udało się w...
Raport z Anteny 27.09