Polacy robią KLONA YouTube’a! Ma być BEZ CENZURY! Jak wygląda BanBye.pl?

i

Autor: youtube.com

Polacy robią KLONA YouTube’a! Ma być BEZ CENZURY! Jak wygląda BanBye.pl?

2021-11-29 11:18

Jest już polski odpowiednik Facebooka - Albicla. teraz doczekaliśmy się i własnego YouTuba. Zapowiedziany rok temu serwis otrzymał już nazwę, a do sieci trafiają pierwsze filmiki pokazujące go w akcji. Jak wygląda BanBye.pl?

Polacy stworzyli wiele usług internetowych, które oparły się zachodnim gigantom, a przykładami są swojska Audioteka oraz Allegro, które pogoniło eBaya.  Jak zaznacza portal spidersweb.pl, w przypadku platform społecznościowych nie mamy jednak tyle szczęścia - zarówno Grono, jak i Nasza-Klasa (przemianowana później na NK.pk) to pieśń przeszłości, a komunikator Gadu-Gadu, nazywany dzisiaj po prostu GG, dogorywa.

Kilka miesięcy temu pojawiła się Albicla, czyli polska odpowiedź na Facebooka, a lada moment pojawi się "polski YouTube". Zapowiedziany rok temu serwis otrzymał już nazwę, a do sieci trafiają pierwsze filmiki pokazujące go w akcji. Nie jest on jeszcze dostępny publicznie, gdyż dostęp do niego mają członkowie Klubu Wolnych Mediów.

Jak wygląda BanBye.pl?

Na umieszczonym w sieci klipie możemy zobaczyć, jak BanBye.pl wyglądał pod koniec października, czyli po około roku od ogłoszenia rozpoczęcia prac nad polską wersją YouTube'a. jak np. Główna, Subskrypcje, Polecane, Najnowsze, Na później, Polubione, Tagi, Historia, Własne karty, Ustawienia, Pomoc i Kontakt.

Aby uzyskać dostęp do portalu BanBye.pl, trzeba wpłacić na konto Klubu Wolnych Mediów co najmniej 20 zł. Otwartym pozostaje pytanie, czy serwery wytrzymają premierę, bo to zależy od zainteresowania odbiorców. Dowiemy się jednak tego dopiero, gdy finalna wersja ujrzy światło dzienne.

Jak prawidłowo wspierać odporność małego dziecka dietą?