Policja

i

Autor: policja.gov.pl

POSZUKIWANIA

Padły strzały na autostradzie A2 w Wielkopolsce. Policja szuka sprawcy!

2023-05-31 16:22

Policjanci z Nowego Tomyśla w województwie wielkopolskim poszukują kierowcy, który 21 maja na autostradzie A2 oddał dwa strzały w powietrze, przypominającym broń palną. Osoba strzelająca poruszała się w kierunku granicy w Świecku.

W środę portal tvn24.pl opublikował nagranie od jednego ze swoich czytelników, który zarejestrował incydent. Według relacji, zdarzenie miało miejsce 21 maja około godziny 17:30 na autostradzie A2 w pobliżu węzła Nowy Tomyśl, w kierunku Świecka. Portal podał informację, że jeden z kierowców, jadący za panem Łukaszem, użył przedmiotu przypominającego broń i oddał dwa strzały w powietrze.

Strzały na autostradzie A2 w Wielkopolsce. Policja szuka sprawcy zdarzenia

Oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu, sierż. szt. Mariusz Majewski, poinformował w środę PAP, że incydent został zgłoszony lokalnym funkcjonariuszom 24 maja. Majewski dodał, że obecnie trwają działania mające na celu zidentyfikowanie osoby odpowiedzialnej. Warto zaznaczyć, że samochód był zarejestrowany na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Dodatkowo, oficer prasowy, sierż. szt. Mariusz Majewski, dodał, że gdy funkcjonariusze ustalą tożsamość kierowcy samochodu, będą musieli również zbadać, czy rzeczywiście użył on broni palnej. Majewski podkreślił, że obecnie nie jest znane dokładnie, jaki był charakter przedmiotu użytego przez mężczyznę - czytamy w PAP.

- Na razie wygląda na to, że film rzeczywiście jest autentyczny, jednak będziemy to również weryfikować - dodał policjant. Potwierdził, że incydent miał miejsce w pobliżu zjazdu z autostrady A2 do Nowego Tomyśla. Jednocześnie zaznaczył, że na obecnym etapie dochodzenia nie może jeszcze wskazać konkretnych szczegółów.

Ten mężczyzna może mieć coś wspólnego z kradzieżą. Szuka go policja
Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś polskiej policji?
Źródło: Padły strzały na autostradzie A2 w Wielkopolsce. Policja szuka sprawcy!