Oto najstarsze bliźnięta świata! Nie uwierzycie ile mają lat!

i

Autor: https://www.guinnessworldrecords.com/news/2021/9/107-year-old-japanese-sisters-confirmed-as-worlds-oldest-identical-twins-675690 Zdjęcie poglądowe

Oto najstarsze bliźnięta świata! Nie uwierzycie ile mają lat!

2021-09-21 10:10

Księga rekordów Guinnessa oficjalnie przyznała tytuł najstarszych bliźniąt na świecie dwóm japońskim siostrom w wieku 107 lat - poinformowała we wtorek agencja AP. Umeno Sumiyama i Koume Kodama pobiły rekord innej pary bliźniąt o 125 dni.

Oświadczenie Księgi rekordów Guinnessa zbiegło się z obchodzonym 20 września w Japonii dniem szacunku dla starszych. Sumiyama i Kodama 1 września miały 107 lat i 300 dni, co pobiło poprzedni rekord ustanowiony przez siostry Kin Narita i Gin Kanie w wieku 107 lat i 175 dni - przekazała Księga rekordów Guinnessa.

Sumiyama i Kodama urodziły się na wyspie Shodoshima 5 listopada 1913 r. jako trzecie i czwarte z jedenaściorga dzieci. Po zakończeniu szkoły podstawowej siostry zostały rozdzielone i przez kolejne lata rzadko się spotykały, aż do momentu, gdy skończyły 70 lat.

Z powodu restrykcji związanych z pandemią Covid-19 certyfikaty Księgi rekordów Guinnessa zostały przesłane drogą elektroniczną do oddzielnych domów opieki, w których siostry obecnie mieszkają.

Z poniedziałkowego oświadczenia rządu japońskiego z okazji dnia szacunku dla starszych wynika, że w Japonii 29,1 proc. populacji ma co najmniej 65 lat. Osób powyżej 90. roku życia jest tam ponad 25,9 mln, z czego 86,5 tys. to stulatkowie, co stanowi światowy rekord. Japonia ma najstarsze na świecie społeczeństwo, a według tamtejszych demografów liczba seniorów w kraju będzie się stale zwiększać.

Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE