Nosisz okulary? To mogło uratować ci życie! Nowe badania są zaskakujące!

i

Autor: Canva.com Nosisz okulary? To mogło uratować ci życie! Nowe badania są zaskakujące!

Nosisz okulary? To mogło uratować ci życie! Nowe badania są zaskakujące!

2021-03-02 7:43

Noszenie okularów może trzykrotnie obniżyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Tak wynika z badania, które przeprowadzili naukowcy z Indii. Wskazali oni, że zmniejszone ryzyko infekcji wiąże się z nawykami osób noszących okulary. Potwierdzają to także lubelscy okuliści.

- Noszenie okularów może chronić przed infekcją koronawirusem - mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie. Osoby, które noszą okulary nie mają nawyku częstego dotykania i pocierania oczu rękami. Dlatego też w tym aspekcie okulary chronią przed koronawirusem. Odwrotnie jest w przypadku soczewek kontaktowych. Ta wiadomość szczególnie cieszy biorąc pod uwagę, trzecią falę koronawirusa w Polsce. By walczyć z COVID-19 rząd wprowadził nowe przepisy, które dyskwalifikują kominy i maseczki materiałowe jako źródło ochrony.

- Mamy blisko 4,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek 1 marca. - Trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu liczba zakażeń będzie rosnąć; to absolutnie nie jest jeszcze czas, w którym można mieć jakiekolwiek powody do optymizmu - ocenił.

Koronawirus w Polsce - LOCKDOWN

W Warmińsko-Mazurskiem do 14 marca zamknięte pozostają galerie handlowe, hotele, baseny, kina i teatry. Najmłodsi uczniowie wrócili do nauki zdalnej. Podobny los już niedługo może spotkać mieszkańców woj. Pomorskiego i Lubuskiego, gdzie liczba zakażeń wciąż wzrasta, a może i cały kraj. Lockdown na Wielkanoc, wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. 

Armagedon w centrum Warszawy. Rozkopują plac Pięciu Rogów. Zaskoczeni kierowcy w kolejce po mandaty!
Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE