Kaczyński: Decyzja o przekazaniu Tu-154M do remontu wymusiły rosyjskie służby specjalne

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER Czy Kaczyński odejdzie z rządu?

NATO powinno WKROCZYĆ NA UKRAINĘ? Jarosław Kaczyński stawia sprawę jasno!

2022-04-08 9:07

Czy jest jakaś granica, jeśli chodzi o skalę rosyjskich zbrodni? Granica, za którą NATO powinno podjąć decyzję "wchodzimy na Ukrainę"? Na to pytanie odpowiedział w piątek (8 kwietnia) Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Jacka Prusinowskiego w programie Sedno Sprawy emitowanym na antenie Radia Plus.

- Sądzę, że (granica - red.) jest: stąd ta propozycja misji pokojowej, która miała być osłonięta zbrojnie - powiedział Kaczyński. Na razie nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, które jest najważniejsze: co na ten temat NATO. I jeszcze ważniejsze pytanie: co na ten temat sądzą Amerykanie, a dokładniej kierownictwo Stanów Zjednoczonych.

Według prezesa PiS, od dłuższego czasu została przekroczona granica, w której NATO powinno prowadzić akcję pokojową na terenie Ukrainy, pod osłoną sił zbrojnych.

- Nie w formie zbrojnej sensu stricto, tzn. nie w tym sensie, żeby rozpoczynało wojnę z Rosją - zastrzega prezes Prawa i Sprawiedliwości - Nie dążyć do starcia, nie atakować wojsk rosyjskich, ale wkraczać na terytorium Ukrainy, oczywiście za zgodą rządu Ukrainy. Gdyby rząd Ukrainy wyraził taką zgodę, uważam że to jest rozwiązanie najlepsze.

Jak twierdzi Jarosław Kaczyński, Rosja powinna ponieść jak najwyższe koszty inwazji na Ukrainę.

- Jeżeli ktoś chce być w tych sprawach ostrożny, to działa przeciw polskiej racji stanu - mówi Kaczyński. - Rosja weszła na ścieżkę wojenną i trzeba ją na tej ścieżce ich zatrzymać.

Jarosław Kaczyński pytany był również Węgry i stosunek Wiktora Orbana do Rosji, który po wyborach przyjmuje jeszcze bardziej prorosyjskie pozycje. Węgierski premier stawia znaki zapytania przy masakrze w Buczy, mówi o prezydencie Zełenskim jako o przeciwniku, zapowiada że za gaz będzie płacił w rublach...

- Nie ukrywam, że to jest wszystko bardzo smutne. Ocena jest jednoznacznie negatywa. Kiedy premier Orban mówi, że nie widzi tego, co się zdarzyło w Buczy, to trzeba mu poradzić pójście do okulisty - pokreślił. - To jest zawód i to trzeba postawić zupełnie jasno.

Kaczyński dodał, że Polska nie może współpracować z Węgrami tak, jak dotąd, jeśli postawa Orbana się nie zmieni.

- Sądzę, że to co robi Orban, wiąże się z nadzieją na odegranie jakiejś roli jeśli chodzi o zakończenie tego konfliktu, ale sądzę że to zupełnie ślepa uliczka - powiedział Jarosław Kaczyński.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE