Wydarzenia

Najmniej popularne kierunki studiów w 2024 roku. To mało kto chce studiować

2024-06-13 15:05

Wybór kierunku studiów może czasem nie być łatwy. Co ciekawe tu także widać bardzo określone trendy. Podczas gdy kierunki techniczne cieszą sie niesłabnącym zainteresowaniem, niektóre humanistyczne wprost przeciwnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się danym, dotyczącym tegorocznej rekrutacji. Oto które kierunki cieszą się najmniejszym zainteresowaniem.

Najmniej popularne kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

Czerwiec to miesiąc rekrutacji na studia. W dwóch największych polskich uczelniach rozpoczęła się ona już na początku miesiąca. Na Uniwersytecie Jagiellońskim wystartowała 4 czerwca, na Uniwersytecie Warszawskim 6. Rozpoczęła się ona jeszcze przed otrzymaniem przez maturzystów wyników matur. Te będą znane dopiero 9 lipca.

Terminy te świadczą o zażartej walce o miejsca, jaka będzie trwała w przypadku najpopularniejszych, od lat obleganych kierunków studiów. Są jednak i takie, na które kandyduje mniej niż jedna osoba na wolne miejsce...

Postanowiliśmy się przyjrzeć kierunkom, które w roku akademickim 2023/2024 nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem na dwóch głównych uczelniach w Polsce - UJ i UW. chodzi o pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie.

Które kierunki nie cieszyły sie zainteresowaniem studentów? Gdzie było się najłatwiej dostać? Sprawdźcie w naszej galerii poniżej!

Najmniej popularne kierunki studiów w 2024 roku

Zobacz naszą galerię!

Weronika Książkiewicz wyznaje: Na studiach podkochiwałam się w Bronisławie Wrocławskim
Źródło: Najmniej popularne kierunki studiów w 2024 roku. To mało kto chce studiować