Autor: pexels Mecz Hiszpania - Chorwacja: BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, WYNIK, STATYSTYKI [WIDEO]

Mecz Chorwacja - Hiszpania 3:5: BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, WYNIK, STATYSTYKI [WIDEO]

2021-06-28 20:35

Mecz Chorwacja - Hiszpania. Bramki, skrót meczu, statystyki, wynik. Mecz Hiszpania - Chorwacja okazał się najbardziej emocjonującym spotkaniem od początku Euro 2020. Padło w nim aż 8 bramek, a sytuacja obu drużyn zmieniała się dramatycznie w trakcie każdej połowy. Ostatecznie do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy Euro 2020 awansowali Hiszpanie.

W poniedziałek, bez swojego gwiazdora, zakażonego koronawirusem Ivana Perisica, Chorwacja zagrała w Kopenhadze z Hiszpanią w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Po słabym początku turnieju zespół z Półwyspu Iberyjskiego podbudowała wygrana ze Słowacją 5:0. Chorwatów i Hiszpanów łączy to, że obecny turniej zaczęli niezbyt przekonująco, ale kiedy trzeba było dać z siebie więcej, to potrafili odnieść wyraźne zwycięstwa.

Aktualny wicemistrz świata Chorwacja zaczęła od porażki z Anglią 0:1. Potem były wspomniane już remis z Czechami 1:1 oraz wygrana ze Szkocją 3:1. Hiszpania natomiast najpierw zanotowała dwa remisy - 0:0 ze Szwecją i 1:1 z Polską, a na koniec fazy grupowej rozbiła Słowację 5:0.

Chorwacja - Hiszpania. Kto wygrał mecz 28.06.2021?

Hiszpanów podbudowało nie tylko wysokie zwycięstwo, ale również powrót do składu po zakażeniu koronawirusem Sergio Busquetsa.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia

Mecz Chorwacja - Hiszpania: BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, WYNIK

Mecz Hiszpania - Chorwacja okazał się prawdziwym hitem. Sytuacja zespołów zmieniała się dramatycznie. Zaczęło się od fatalnego błędu golkipera Hiszpanów, który nie trafił w piłkę podaną do niego przez obrońcę, a futbolówka wtoczyła się do siatki. Następnie wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie 3:1 Hiszpanie. Chorwatom udało się wyrównać na 3:3 w ostatnich kilku minutach spotkania, doprowadzając do dogrywki. Lepsi w pojedynku okazali się mimo wszystko Hiszpanie, strzelając w doliczonym czasie gry dwa gole i awansując do 1/4 finałów Euro 2020.

1/8 finału: Chorwacja - Hiszpania 3:5 po dogrywce (3:3, 1:1).

Bramki: 1:0 Pedri Gonzalez (21-samobójcza), 1:1 Pablo Sarabia (38), 1:2 Cesar Azpilicueta (57-głową), 1:3 Ferran Torres (77), 2:3 Mislav Orsic (85), 3:3 Mario Pasalic (90+2-głową), 3:4 Alvaro Morata (100), 3:5 Mikel Oyarzabal (103).

Żółta kartka - Chorwacja: Marcelo Brozovic, Duje Caleta-Car.

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). Widzów 22 000.

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic (74. Josip Brekalo), Domagoj Vida, Duje Caleta-Car, Josko Gvardiol - Nikola Vlasic (79. Mario Pasalic), Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic (79. Ante Budimir), Luka Modric (114. Luka Ivanusec), Ante Rebic (67. Mislav Orsic) - Bruno Petkovic (46. Andrej Kramaric).

Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Eric Garcia (72. Pau Torres), Aymeric Laporte, Jose Gaya (78. Jordi Alba) - Koke (78. Fabian Ruiz), Sergio Busquets (101. Rodri Hernandez), Pedri Gonzalez - Ferran Torres (88. Mikel Oyarzabal), Alvaro Morata, Pablo Sarabia (72. Dani Olmo).