Kolejna linia lotnicza będzie przewozić WYŁĄCZNIE osoby zaszczepione przeciw COVID- 19

2021-10-07 13:05
samolot
Autor: blende12/Pixabay.com

Malezyjska grupa tanich linii lotniczych AirAsia przekazała w środę, że będzie wymagała od dorosłych pasażerów, by byli zaszczepieni przeciw Covid-19. To kolejna linia lotnicza po australijskiej Quantas oraz nowozelandzkiej Air New Zealand, która będzie wymagać od swoich pasażerów takiego obowiązku.

"AirAsia Malaysia zdecydowała o tym, że jedynie w pełni zaszczepieni dorośli pasażerowie, będą wpuszczani na pokłady samolotów. Decyzja wchodzi natychmiastowo" - oświadczyła w środę malezyjska linia lotnicza w komunikacie. Niezaszczepieni pasażerowie poniżej 18 roku życia, będą musieli podróżować w asyście zaszczepionych członków rodziny.

Jak zauważa Reuter, to jedno z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 nałożonych przez linie lotnicze. Nowa polityka AirAsia poprzedza wznowienie przez linię lotów krajowych i międzynarodowych.

Do sierpnia także wszyscy pracownicy malezyjskiej linii lotniczej zostali w pełni zaszczepieni. AirAsia zachęca pasażerów do dokonania odprawy na samolot poprzez aplikację w telefonie, by jeszcze bardziej ograniczyć fizyczny kontakt pomiędzy pracownikami lotnisk a pasażerami.

Pod koniec sierpnia i na początku września w Malezji notowano średnio ponad 20 tys. nowych infekcji dziennie. We wrześniu liczba zgonów biła rekordy i należała do najwyższych (w odniesieniu do liczby mieszkańców) na świecie. Według danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w tygodniu w połowie września średnia dzienna liczba zgonów wynosiła powyżej 400 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze