Kocięta wrzucone do wody w reklamówce! Na ratunek ruszyła zaniepokojona kobieta [FILM]

i

Autor: youtube.com

Kocięta wrzucone do wody w reklamówce! Na ratunek ruszyła zaniepokojona kobieta [FILM]

2021-08-03 8:34

O włos od tragedii w Nowym Dworze Gdańskim! Jego mieszkanka w porę zareagowała, wskakując do rzeki, ratując przy tym kocięta wrzucone do wody w reklamówce. Kto był sprawcą tego bestialskiego czynu?

Do zdarzenia doszło w niedzielę (1 sierpnia) około godziny 20:30 w Nowym Dworze Gdańskim. 67- letnia kobieta przy ulicy Kopernika, wrzuciła do rzeki w związanej reklamówce troje kociąt a następnie odeszła z miejsca zdarzenia.

"Po chwili spacerujące deptakiem dzieci usłyszały odgłosy wydobywające się z reklamówki, która unosiła się na rzece. Dzieci natychmiast zadzwoniły pod numer alarmowy, po chwili na miejscu zjawiła się straż pożarna"

- opisują policjanci.

Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim

Podczas trwania akcji przechodząca obok kobieta zaważyła topiącą się reklamówkę, z której wydobywały się odgłosy kociąt i natychmiast postanowiła zareagować. Bez chwili zawahania się ściągnęła sukienkę, po czym wskoczyła do rzeki i wyciągnęła na brzeg reklamówkę.

"W środku znajdowały się trzy małe kocięta, jedno z nich nie przeżyło. Uratowanymi kociętami zaopiekowała się kobieta, która je wyciągnęła z rzeki. Po około kilkunastu minutach od zdarzenia policjanci Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawczynię 67-letnią mieszkankę Nowego Dworu Gdańskiego, która odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami"

Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.