siłownia

i

Autor: Pixaby Otwarcie siłowni już w marcu?! Jednak NIE dla wszystkich! Kto będzie mógł się wybrać?

Otwarcie siłowni już w marcu?! Jednak NIE dla wszystkich! Kto będzie mógł się wybrać?

2021-02-17 12:52

Kiedy otwarcie siłowni? Pojawiły się kolejne daty. Otwarcie siłowni mogłoby nastąpić już w marcu. Jednak NIE dla wszystkich. Pojawiła się propozycja, by z siłowni początkowo korzystały tylko poszczególne grupy. Kto dokładnie? Od czego to zależy? Sprawdźcie w naszym materiale.

Kiedy otwarcie siłowni? Polska Federacja Fitness na spotkaniu z przedstawicielami rządu

Otwarcie siłowni to jedna z tych rzeczy, na którą czeka wielu Polaków. Co prawda można ćwiczyć w domu, czy też pobiegać na zewnątrz. To jednak nie to samo. Wraz z poluzowaniem obostrzeń 12 lutego, zaczęto się zastanawiać kiedy nastąpi otwarcie siłowni? Polska Federacja Fitness wystosowała w tej sprawie propozycję.

W miniony wtorek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. W trakcie jej trwania poruszano sytuację, w jakiej znajdują się siłownie i kluby fitness. Polska Branża Fitness podkreśla bowiem, że straty są już ogromne oraz apeluje o jak najszybsze otwarcie. Jak argumentował przedstawiciel PBF, zakaz działania siłowni nie daje pozytywnych efektów. Co więcej, zwrócił uwagę, że ćwiczenia poprawiają nie tylko kondycję - co miałoby się przełożyć na mniejszą liczbę zakażeń - ale również są dobre dla psychiki.

Herbaciarnia w której mieszkają koty

Od kiedy otwarte siłownie? Wybiorą się tam tylko niektórzy?

Przedstawiciele Branży Fitness zaproponowali również, by jako pierwsi z siłowni mogli skorzystać osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy. Otwarcie siłowni mogłoby nastąpić już 11 marca. Póki co na okres próbny. Przez ten czas służby sanitarne mogłyby sprawdzać, czy lokale przestrzegają reżimu sanitarnego. Zaproponowano również wprowadzenie "godzin dla seniorów" na siłowniach.

Kiedy otwarcie siłowni? Rząd sceptyczny do tego pomysłu

Co o tym pomyśle sądzą przedstawiciele rządu? Wiceminister zdrowia w sprawie otwarcia siłowni wypowiedział się bardzo krytycznie. Resort zdrowia i rada medyczna działająca przy Premierze rekomendują, aby na razie nie otwierać miejsc, w których ludzie ćwiczą w zamkniętych pomieszczeniach.

Tak jak widzimy na obrazkach, które pokazują co chwile stacje telewizyjne, niestety ludzie się do tych zaleceń nie będą stosować. I to jest jakby rzecz, która naprawdę nas w tej chwili powstrzymuje przed tym, aby uruchomić działalność klubów fitness. Na pewno w tej chwili musimy poczekać z odmrażaniem siłowni, czy też klubów fitness - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dodał również, że rząd obawia się trzeciej fali koronawirusa, a obostrzenia pozostaną z nami jeszcze przez długi czas. Branża fitness natomiast może być jedną z ostatnich, które zostaną zwolnione z obostrzeń.

Przez skórę czuję, że ta trzecia fala niestety jest bardzo blisko nas. Więc nawet jakby przeszła w sposób łagodny, to przed nami jeszcze kilkanaście tygodni obostrzeń i restrykcji - mówi Kraska.

Sonda
Jak tylko będzie szczepionka skorzystasz z niej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE