Koronawirus, szczepionka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Trzecia dawka szczepionki w Polsce. To już przesądzone!

Jedyny taki kraj na świecie! Zaszczepiono tu 90 proc. ludności

2021-08-24 20:11

To jedyny taki kraj na świecie! To tutaj zaszczepiono aż 90 procent ludności! W związku z tym zamknięto niemal wszystkie punkty szczepień. O jaki kraj chodzi?

To Malta wyszczepiła już 90 procent ludności! Na całym świecie nie ma kraju z takim poziomem wyszczepienia. Chodzi o osoby powyżej 12 lat. Po osiągnięciu tego pułapu zamknięte zostały wszystkie ośrodki szczepień z wyjątkiem jednego, na uniwersytecie w mieście Msida. Według danych Ministerstwa Zdrowia Malty szczepienia zakończyło 410 tysięcy z około pół miliona mieszkańców.

- Mamy rekord świata - oświadczył szef resortu zdrowia Chris Fearne. Ogłosił, że od 6 września ludzie w pełni zaszczepieni będą mogli uczestniczyć w imprezach, gdzie nie ma miejsc siedzących; najpierw z udziałem stu osób. W przypadku wydarzeń z miejscami siedzącymi, jak na przykład wesela czy koncerty, będzie to limit do 500 osób.

Malta utrzymała restrykcje dotyczące wjazdu z zagranicy. Z krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i USA mogą wjechać tylko osoby całkowicie zaszczepione.

Ile masz mentalnie lat?

Pytanie 1 z 6
Czego byś nigdy sobie nie wybaczył?
Mały bocian Radzio został postrzelony jeszcze zanim dobrze nauczył się latać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE