Koronawirus, szczepionka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Trzecia dawka szczepionki w Polsce. To już przesądzone!

Jedyny taki kraj na świecie! Zaszczepiono tu 90 proc. ludności

2021-08-24 20:11

To jedyny taki kraj na świecie! To tutaj zaszczepiono aż 90 procent ludności! W związku z tym zamknięto niemal wszystkie punkty szczepień. O jaki kraj chodzi?

To Malta wyszczepiła już 90 procent ludności! Na całym świecie nie ma kraju z takim poziomem wyszczepienia. Chodzi o osoby powyżej 12 lat. Po osiągnięciu tego pułapu zamknięte zostały wszystkie ośrodki szczepień z wyjątkiem jednego, na uniwersytecie w mieście Msida. Według danych Ministerstwa Zdrowia Malty szczepienia zakończyło 410 tysięcy z około pół miliona mieszkańców.

- Mamy rekord świata - oświadczył szef resortu zdrowia Chris Fearne. Ogłosił, że od 6 września ludzie w pełni zaszczepieni będą mogli uczestniczyć w imprezach, gdzie nie ma miejsc siedzących; najpierw z udziałem stu osób. W przypadku wydarzeń z miejscami siedzącymi, jak na przykład wesela czy koncerty, będzie to limit do 500 osób.

Malta utrzymała restrykcje dotyczące wjazdu z zagranicy. Z krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i USA mogą wjechać tylko osoby całkowicie zaszczepione.

Ile masz mentalnie lat?

Pytanie 1 z 6
Czego byś nigdy sobie nie wybaczył?
Mały bocian Radzio został postrzelony jeszcze zanim dobrze nauczył się latać