Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Jak zapakować prezent tanio, szybko i pomysłowo? Najlepsze sposoby! [GALERIA, WIDEO]

2021-12-22 13:49

Ładne zapakowanie prezentu to dla wielu osób problem. Wielu z nas po nieudanych próbach zapakowania prezentu decyduje się ostatecznie na zakup torebki świątecznej, która trochę odbiera przyjemność odwijania prezentu z papieru. W naszym artykule znajdziecie wideo, w którym krok po kroku zobaczycie jak zapakować różne prezenty oraz galerię z podpowiedziami.

Jak zapakować prezent w papier?

Zacznijmy od podstaw czyli wyboru odpowiedniego papieru. Chociaż może się wydawać to nieistotne to wybór odpowiedniego papieru może nam bardzo ułatwić pakowanie. Zasada jest prosta im grubszy i mniej błyszczący i śliski tym łatwiej będzie spakować prezent. Cienkie papiery o bardzo niskiej gramaturze są trudne do okiełznania często się drą w trakcie pakowania. Dlatego jeśli nie masz doświadczenia z pakowaniem prezentów wybierz te grubsze.

Można też użyć szarego papieru pakowego, który można ozdobić świątecznymi stempelkami albo naklejkami. Zrezygnuj z kleju i używaj taśmy klejącej, najmniej widoczna będzie dwustronna albo typu „magic”, czyli matowa, której prawie nie widać po naklejeniu na papier.

Następny krok to odmierzenie odpowiedniego kawałka papieru. Należy pamiętać, że na szerszym boku papier powinien obejmować pudełko z małym zapasem, natomiast z węższych boków powinien sięgać trochę powyżej połowy wysokości pudełka. Żeby papier się nie przesuwał w trakcie pakowania można przykleić go delikatnie do pudełka, w którym jest prezent.

Pakowanie prezentu krok po kroku:

  • Najpierw owiń papierem szerszy bok pudełka. Postaraj się, żeby nie było luzu między pudełkiem a papierem, a następnie zaklej taśmą zachodzące na siebie strony papieru prezentowego
  • Boki papieru delikatnie zaprasuj wzdłuż krawędzi paczki i złóż do środka - najpierw górny, tak by zakrył górną połowę bocznej ścianki
  • Następnie dognij boki papieru, a na końcu jego dolną część, którą przyklej jako ostatnią, zakrywając całkowicie bok pudełka
  • To samo zrób z drugiej strony pudełka i gotowe!

Dla wzrokowców i fanów instrukcji przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku w GALERII. A dla tych, którym przyjdzie się zmierzyć nietypowym kształtem opakowania WIDEO. Powodzenia w pakowaniu. A jeśli się nie uda zawsze można skorzystać z pomocy „śnieżynek” które w okresie świątecznym za opłatą zapakują nasz prezent w galeriach handlowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!