Pokój hotelowy. Zdjęcie poglądowe.

i

Autor: Pixabay

Hotele wznawiają działalność od 8 maja. Są jednak limity!

2021-05-08 7:58

Od 8 maja swoją działalność wznawiają hotele. Obowiązuje jednak reżim sanitarny - zajętych może być jedynie 50 procent pokoi. Takie rozporządzenie weszło w życie po północy 8 maja. Zamknięte jednak nadal będą hotelowe strefy spa czy restauracje.

Hotele wznawiają działalność od 8 maja. Są jednak limity! W sobotę po północy w życie weszło rozporządzenie z którego dowiadujemy się iż, od soboty, 8 maja działalność mogły wznowić hotele – z wyjątkiem strefy restauracyjnej i stref spa. W hotelach obowiązuje limit gości – maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi. W opublikowanym rozporządzeniu dodano jednak, iż "Ograniczenia liczby udostępnianych pokoi nie stosuje się do pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej".

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 07.05.2021

Otwarcie hoteli ro jednak jedyne łagodzenie obostrzeń które czeka nas w ten weekend. Goście hotelowi będą mogli korzystać z pokojów. Nie będzie jednak pozostałych usług, które na co dzień oferują hotele.

Jakie luzowanie obostrzeń czeka nas od 15 maja?

  • Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.
  • Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku.
  • Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu: max. 50% zajętych miejsc.
  • Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 25 osób
  • Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:max 25% publiczności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?