Gigantyczna burza piaskowa połknęła miasto w kilka minut! NIESAMOWITE nagranie! [WIDEO]

i

Autor: Twitter CBS News

Gigantyczna burza piaskowa połknęła miasto w kilka minut! NIESAMOWITE nagranie! [WIDEO]

2021-07-27 10:28

Gigantyczna burza piaskowa połknęła miasto w kilka minut! Miasto Dunhuang położone na skraju pustyni Gobi na moment zamarło. Nic nie było widać. Przez ograniczenie widoczności zatrzymano ruch w mieście. BBC na swoim Twitterze opublikowało nagranie, na którym możemy zobaczyć to niesamowite zjawisko

Jak poinformowało CBS News burza piaskowa, która pojawiła się w niedzielę w północno-zachodnich Chinach, a dokładnie w mieście Dunhuang uniosła kurz na wysokość co najmniej 100 metrów! Stacja opublikowała na swoim Twitterze nagranie, na którym możemy zobaczyć jak z każdą minutą niesamowite zjawisko połyka kolejne części miasta. Przez ograniczoną widoczność zatrzymano ruch na głównej ulicy miasta i autostradzie. W sąsiedztwie miasta Dunhuang położona jest pustynia Gobi. To sprawia, że mieszkańcy tego regionu często zmagają się z takimi niezwykłymi zjawiskami.

CZYTAJ TAKŻE: Ekstremalne upały będą coraz częstsze! Z roku na rok będzie coraz gorzej!

Chiny cierpią przez powodzie

Centralna część Chin nadal zmaga się z ogromnymi powodziami, które określane są mianem "powodzi tysiąclecia". W ubiegły wtorek do tuneli chińskiego metra wdarła się woda. Pasażerowie w panice czekali na pomoc służb ratunkowych. Z metra uratowano zdecydowaną większość, bo około pół tysiąca pasażerów. Niestety 12 osób zmarło.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?