Fenek, skunks, lotopałanka karłowata. Te egzotyczne zwierzęta możesz trzymać legalnie w domu! [GALERIA]

2021-07-20 11:30

Marzy ci się egzotyczne zwierzę w domu? Choć gatunki drapieżne i jadowite są poza naszym zasięgiem, każdy z nas może znaleźć sobie egzotyczną alternatywę - fenka, skunksa czy też lotopałankę karłowatą i o wiele więcej. Listę niektórych egzotycznych zwierząt, które możesz trzymać legalnie w domu, znajdziesz w naszym zestawieniu.

Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Większość osób trzyma zatem w domach zwierzęta, których hodowla nie stawia przed właścicielem zbyt skomplikowanych zadań. Niektórzy z kolei decydują się na zwierzęta egzotyczne będące o wiele trudniejsze w utrzymaniu – takie jak fretki, szynszyle czy skunksy.

Zanim jednak dokonasz zakupu wymarzonego zwierzaka, upewnij się, czy posiadanie konkretnego gatunku nie jest w Polsce zabronione. Należy również dowiedzieć się, jak należy się danym zwierzęciem opiekować, by zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. W przypadku zwierząt egzotycznych pochodzących z ciepłych krajów ważne jest zapewnienie im wystarczająco wysokiej temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia.

Te egzotyczne zwierzęta możesz trzymać legalnie w domu [GALERIA]

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27