Dziś pogrzeb księcia Filipa. Gdzie oglądać transmisję z ceremonii pogrzebowej?

2021-04-08 8:10

Dziś w zamku Windsor odbędą się uroczystości pogrzebowe księcia Filipa, który zmarł w wieku 99 lat, 9 kwietnia. Ze względu na pandemie ceremonia nie ma charakteru państwowego, a będzie raczej skromna. W niej udział ma wziąć zaledwie 30 osób. Rodzina królewska zadbała o to, by wszyscy, którzy chcą oglądać pogrzeb, mogli to zrobić. Gdzie oglądać transmisję z ceremonii?

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się sobotę 17 kwietnia o godzinie 14.30 brytyjskiego czasu, czyli 15.30 dla polskich widzów. Ze względu na pandemię COVID-19 nie planowano wielkich uroczystości, a raczej będą miały charakter kameralny. W wydarzeniu weźmie udział zaledwie 30 osób. Rodzina królewska zadbała jednak o to, by wszyscy którzy chcą oglądać ostatnie pożegnanie księcia Filipa, mogli to zrobić. Będzie dostępna transmisja.

14-latka wypadła z drugiego piętra na Gocławiu

Spis treści

  1. Początek ceremonii pogrzebowej
  2. Gdzie oglądać ceremonię?
  3. Gdzie spocznie książę Filip?

Początek ceremonii pogrzebowej

Wiadomo już, że wyniesienie trumny z ciałem księcia Filipa z zamku Windsor odbędzie się o godz. 14.40. Następnie zostanie włożona do specjalnie przystosowanego Land Rovera, którego projektowaniem zajmował się również sam książę.

Kondukt żałobny wyruszy spod głównego wejścia o godzinie 14.45. Osiem minut później, bo o godz. 14.53 samochód zatrzyma się przy zachodnich schodach kaplicy. Trumnę wniosą żołnierze piechoty morskiej. Ci, na chwilę zatrzymają się przed wejściem o godz. 15, bo wtedy rozpocznie się narodowa minuta ciszy. Gdy minuta ustanie trumna zostanie wniesiona do kaplicy i rozpocznie się ceremonia pogrzebowa.

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb księcia Filipa 17.04.2021: Jak będzie wyglądała uroczystość? [SZCZEGÓŁY, ZDJĘCIA]

Gdzie oglądać ceremonię?

Pałac Buckingham zapewnił dostęp do ceremonii wszystkim tym, którzy chcieliby współuczestniczyć w ostatnim pożegnaniu księcia Filipa. Transmisja wydarzenia odbędzie się na oficjalnym kanale YouTube rodziny królewskiej.

Gdzie spocznie książę Filip?

Zgodnie z ostatnią wolą księcia jego trumna będzie dość nietypowa. Książę Filip ma spocząć w ekologicznej, w stu procentach biodegradowalnej trumnie z wełny.

Rodzina królewska w tym tygodniu informowała, ze Książę Filip zostanie pochowany w królewskiej krypcie w kaplicy św. Jerzego. Jednak ostatecznie miejscem jego spoczynku będzie Kaplica Pamięci Króla Jerzego VI. Trumna ze szczątkami księcia Filipa zostanie tam przeniesiona, gdy umrze królowa Elżbieta. Królowa chce być pochowana wraz z mężem w krypcie, w której spoczywają już jej rodzice i siostra.

Sonda
Rafał Brzozowski - czy czekasz na występ na Eurowizji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze