Awarie prądu w Polsce

i

Autor: Canva

Duża część Polski bez prądu - Energetycy walczą ze skutkami wichur w całym kraju [MAPA]

2022-02-19 11:49

Dramatyczna sytuacja w dużej części kraju. Wiele osób w wyniku wichur, które tej nocy przeszły nad krajem została całkowicie odcięta od prądu. Silne wichury, które od 17 lutego przechodzą nad Polską pozostawiły dziesiątki tysięcy mieszkańców bez energii elektrycznej. Chociaż część awarii jest na bieżąco usuwana, to po ostatniej nocy energetycy mają jeszcze więcej pracy.

Liczne awarie prądu w całym kraju

Wiele gospodarstw domowych po raz kolejny zmaga się z brakiem dostępu do energii elektrycznej. Energa Operator dziś rano (19 lutego) na social mediach poinformowała, że w wyniku bardzo silnego wiatru, jaki odnotowano tej nocy powstało bardzo wiele uszkodzeń, które spowodowały liczne przerwy w dostawie prądu na dużej części naszego kraju.

Według porannych informacji bez energii elektrycznej było 61,7 tys. odbiorców.

Najwięcej awarii odnotowano na terenie oddziałów: Koszalin - 40,7 tys., Gdańsk - 7,2 tys. i Płock - 6,3 tys. Najświeższe informacje o awariach można znaleźć na mapie zamieszczonej na stronie internetowej Energi.

Jak zgłosić awarię prądu?

Pogotowie energetyczne Energii Operatora przyjmuje zgłoszenia i usuwa awarie 24 godziny na dobę. Brak prądu można zgłosić na trzy sposoby:

  1. Wysyłając SMS o treści AWARIA pod numer 3991. Tego typu SMS-y trafiają do centrum zgłoszeniowego, które następnie przekazuje niezbędne informacje dyspozytorom i ekipom pogotowia energetycznego. Po wysłaniu wiadomości należy postępować zgodnie z instrukcjami.
  2. Można też wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Energii Operatora. Jego dokładne wypełnienie pozwoli na szybszą identyfikację miejsca awarii. Działa on również na urządzeniach mobilnych.
  3. Można też próbować zadzwonić pod numer telefonu 991 lub +48 58 767 43 50 / 801 404 404 (dla klientów dzwoniących spoza obszaru lub miejscowości znajdującej się na granicy obszaru obsługiwanego przez Energę Operatora).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń