Czy Camilla Parker-Bowles zostanie królową? Czy musi przyjąć tytuł?

i

Autor: Clarence House/Ferrari Press/East News Zdjęcie poglądowe

Czy Camilla Parker-Bowles zostanie królową? Czy musi przyjąć tytuł?

2022-09-09 10:44

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła światem w czwartek 8 września 2022. Po śmierci królowej tytuł i odpowiedzialność za kraj przeszły na jej najstarszego syna Karola. Dwór królewski potwierdził, że nowy król Wielkiej Brytanii będzie nosił imię Karol III. Jaki tytuł otrzymała dotychczasowa księżna Camilla Parker-Bowles? Czy zostanie królową?

Camilla Rosemary Shand była jedną z tych, którzy przybyli, by towarzyszyć królowej Elżbiecie II w jej ostatnich chwilach. Po śmierci królowej tytuł przeszedł na jej najstarszego syna Karola. Król Karol III jest drugim mężem Camilli. Czy to oznacza, że została królową? Jaki będzie nosić tytuł?

Czy księżna Camilla zostanie królową?

Biorąc ślub z księciem Karolem, Camilla Parker Bowles otrzymała tytuł księżnej. Teraz jednak się to zmieni.

„Kiedy nadejdzie mój czas i mój syn książę Karol zostanie królem, jestem przekonana, że okażecie mu i jego żonie Camilli, takie samo wsparcie, jakie okazaliście mi. Wyrażam także wolę, by, gdy to się stanie, Camilla była znana jako królowa i kontynuowała swoją pracę na rzecz monarchii” – napisała jakiś czas temu  w oficjalnym oświadczeniu Elżbieta II.

Księżna Camilla zostanie królową małżonką, a po śmierci jej męża tytuł króla przejdzie na najstarszego syna - Williama. Jej nowy tytuł to Jej Królewska Mość Królowa Małżonka Zjednoczonego Królestwa.

Koronacja króla Karola III odbyć musi się w przeciągu roku od śmierci poprzedniej władczyni. Król ma 74 lata i jest najstarszym monarchą wstępującym na tron.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

QUIZ. Co wiesz o Meghan Markle? Tylko dla znawców brytyjskiej rodziny królewskiej!

Pytanie 1 z 10
Meghan Markle prowadziła bloga o nazwie "The Tig". Skąd taka nazwa?